Влада

Житомирська ОДА впевнена, більш ніж 90% закладів соціальної сфери, охорони здоров’я та освіти доступні для людей з інвалідністю

24 липня 2020, 13:45

В Житомирській області 97% будівель та приміщень підвідомчих закладів соціальної сфери, 95% закладів охорони здоров’я та 92% освітянських закладів пристосовані для вільного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних громадян.

Про це зазначається у розпорядженні голови ОДА Віталія Бунечка від 16 липня «Про стан забезпечення вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури області».

«Складна ситуація склалася у містах обласного значення: Житомирі, Бердичеві, Коростені, Новограді-Волинському та Малині, де не виконані у повному обсязі заходи щодо забезпечення безбар’єрності. Разом з тим залишається чимало об’єктів, у першу чергу житлового призначення, закладів первинної медичної допомоги, освіти, магазинів, аптек та інших об’єктів, до яких ще необхідно забезпечити вільний доступ осіб з інвалідністю. Не вирішено питання повною мірою облаштування спеціальних паркувальних місць для автомобілів, на яких пересуваються особи з інвалідністю. В громадських місцях мають бути доступні туалетні кімнати», - йдеться у документі.

Також зазначається, що з квітня 2019 року почали діяти нові державні будівельні норми щодо інклюзивності будівель і споруд, але й зараз об’єкти після будівництва чи реконструкції не відповідають цим ДБН.

За інформацією ОДА, в області проживає 109,4 тисячі осіб з інвалідністю, в тому числі 6080 дітей з інвалідністю у віці до 18 років.Нагадаємо, розпорядженням мера Житомира від 13 липня 2020 року створена робоча група з питань забезпечення у багатоповерхових будинках доступності для всіх верст населення, зокрема людей з інвалідністю

Як Житомир.info в листопаді 2019 року перевіряв доступність закладів на Михайлівській для людей на візках та мам з дитячими візками дивіться у відеосюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА розпорядження безбар'єрність доступність інвалідність пандус  
Матеріали по темі