Місто

У департаменті освіти пояснили, як харчуватимуться житомирські школярі під час адаптивного карантину

1 September 2020, 17:55

Харчування за графіком, альтернативне меню, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція посуду та меблів - за таких умов у цьому навчальному році харчуватимуться школярі. У департаменті освіти розповідають, що майже всі школи забезпечені необхідним для організації повноцінного гарячого харчування під час адаптивного карантину.

«В їдальні можна організовувати гаряче харчування, якщо є умови, а умови у більшості шкіл є - це посуд, який має прожарюватися. Було виділено додатково кошти на закупівлю стаканів, які просто можна ставити в жарочну шафу, які можуть прожарюватись. Зрозуміло, що з тарілками тяжче, тому що стопка не прожарюється, одночасно в такій кількості прожарювати не можна. Якщо є посудомийна машина, то там питань немає, тому що там є термічна обробка ще і паром», - розповіла заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.


Також у департаменті розробили альтернативне меню, на випадок, якщо у школі не встигли закупити новий посуд, або не матимуть можливості його продезінфікувати.

«Надали альтернативне меню, де використовується паперова тарілка, в якій можна покласти не салат, а розрізані овочі, щоб вони не текли, щоб там могла лежати котлета гаряча, відбивна, тобто сухий кусок, який не буде розтікатися», - каже Світлана Ковтуненко.

Вона роз’яснила, чому департамент освіти проти, аби діти носили їжу з дому.

«Якщо це буде яблуко чи банан, то зрозуміло, покладіть, будь ласка, у пакет, щоб дитина могла вийняти, але після того, як проконтрольовано промиє руки і це треба наказувати їй. Якщо це буде, наприклад, просто лоточок, то що в цьому лоточку може бути? Якщо там буде щось м’ясне, де холодильник, в якому витримується температурний режим? Якщо там буде, наприклад, щось пов'язане з салатами, вони потечуть, яким чином їх можна використовувати? Ми проти цього. У нас немає місць, де діти будуть приймати їжу, тому що постійно їдальня зайнята. Якщо раніше у деяких школах сідало 150 - 180 чоловік, то сьогодні їх сідає наполовину менше, щоб була відстань», - пояснює Світлана Ковтуненко.

Як організували харчування - демонструють у школі №21. До їдальні одночасно можуть зайти 15 учнів, для кожного класу є окремо визначений час для прийому їжі. Буфет працює за таким же графіком, а випічка продається у пакетах.

«25 хвилин класи харчуються не зважаючи на урок, який відбувається, тобто під час освітнього процесу діти будуть харчуватись для того, щоб вони не перетинались в часі і не створювати додаткового скупчення. Меню складене так, що перший тиждень ми будемо його адаптовувати і меню буде разове, тобто такі будуть видаватись продукти харчування, які при мінімальному контакті з руками, хоч забезпечені усі умови, діти зможуть їсти. Сьогодні перші класи отримати бананчик, отримали круасан в обгортці паперовій, яку вони розірвали, і тримаючись за папір, вони з'їли цей круасан. Були одноразові пакети з соком. На наступний тиждень ми маємо перейти на більш збалансований, щоб туди входила і котлетка, і шніцель, рибка, і запіканка, обов'язково передбачені овочі та фрукти», - говорить директорка ЗОШ №21 Світлана Ремінець.

Працівники їдальні дезінфікують столи й стільчики після кожного класу, а також перед робочим днем та після. Окрему увагу приділяють і посуду.

«Відбувається це все на мийці, людина, яка тут працює зчищає залишки їжі, замочує посуд у розчині дезінфікуючому, два рази споліскуємо у гарячій воді й потім розкалюється у духовці посуд: вилки, ложки, стакани, все», - каже працівниця їдальні Віра.

Ціна сніданків у школі складає 18 грн 30 коп. Для учнів 1-4 класів харчування відбувається за співфінансуванням батьки доплачують 9,95, іншу частину покриває міська рада.

Нагадаємо, вартість харчування у школах та дитсадках Житомира на 2020 рік збільшили, а з бюджету доплачують лише за місцевих дітей.

Хто годуватиме школярів Житомира та скільки коштує харчування у школах сусідніх обласних центрів.

Як будуть навчатися житомирські школи з 1 вересня, дивіться у відеосюжеті.

Як повідомляв Житомир.info, цього року свято Першого дзвоника у житомирській школі №17 було без лінійки та з іграми для першокласників. У МОН розробили алгоритм дій для директорів шкіл на випадок виявлення COVID-19.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа харчування діти карантин їдальня  
Матеріали по темі