Влада

Кабмін на позачерговому засіданні врегулював механізм доплат до посадового окладу медичних працівників

7 вересня 2020, 13:17

На позачерговому засіданні 7 вересня Кабінет міністрів прийняв подану МОЗ постанову щодо врегулювання механізму доплат медичним працівникам, які нараховуються з вересня.

Про це на щоденному брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов – інформує пресслужба МОЗ.

«Щоб медичні працівники якнайшвидше отримали доплати, необхідно було терміново ухвалити рішення щодо порядку реалізації передбачених для цього 5,9 млрд грн. Сьогодні на засіданні КМУ було визначено, у який саме спосіб лікарі отримають цю доплату. Одразу після публікації постанови, лікарні зможуть укласти угоди і до кінця вересня почнуть отримувати ці кошти та виплачувати їх своїм медичним працівникам», — наголосив очільник МОЗ Максим Степанов.

Міністерство нагадує, що доплати лікарям передбачені у розмірі 70% від посадового окладу, розрахованого за найвищим 14-м тарифним розрядом ЄТС, фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей – у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, молодшим медичним сестрам – у розмірі 25% мінімальної заробітної плати.

Зазначимо, напередодні засідання Кабміну міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголошував, що рівень оплати праці у сфері охорони здоров’я в Україні зараз майже на 30% нижчий від середньої заробітної плати в Україні у всіх галузях. Але, оскільки підвищити його одномоментно неможливо, МОЗ ініціювало поетапний перегляд зарплат медпрацівників.

«В Україні лікар після інтернатури має отримувати заробітну плату від 20–25 тисяч гривень. І ми зробили до цього перший крок. Він стосувався встановлення доплат з вересня 2020 року. На це передбачено 5,9 млрд грн», – сказав Максим Степанов на брифінгу 6 вересня.

Нагадаємо, 15 липня Кабінет міністрів підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і виділив кошти на підвищення заробітної плати медичних працівників з 1 вересня 2020 року. Тоді ж Максим Степанов пояснював, що зарплата лікаря в середньому зросте на 3,5 тис. грн, середнього медичного персоналу – на близько 2,5 тис., а молодшого медичного персоналу – на близько 1250 грн.

Як повідомляв Житомир.info, з березня 2020 року медичні працівники, які займаються лікуванням хворих на коронавірус COVID-19, мають отримувати доплату у розмірі 300% заробітної плати.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ зарплата МОЗ Степанов лікар доплата медик  
Матеріали по темі