Події

Упродовж літа в Житомирській області на дітей склали понад 200 протоколів: за розпиття алкоголю, куріння та хуліганство

8 вересня 2020, 10:04

Упродовж літа поліцейські Житомирської області викрили понад 500 батьків, які не дбали про своїх дітей.

Про це 8 вересня повідомила пресслужба ГУ Нацполіції в Житомирській області.

«Задля посилення безпеки юних жителів Житомирщини влітку працівники ювенальної превенції спільно з іншими підрозділами поліції області, рятувальниками та представниками соціальних служб провели понад 300 заходів профілактичного характеру, у тому числі у місцях масового відпочинку. Водночас правоохоронці зафіксували низку правопорушень, що стосувалися безпеки, життя та здоров’я дітей», - повідомили в поліції.

За даними правоохоронців, упродовж трьох літніх місяців поліцейські склали понад 570 адміністративних матеріалів за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про ухилення дорослих від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (неналежні побутові умови, недогляд, наслідком якого ставало залишення неповнолітніми домівки, травмування, вчинення ними правопорушень тощо).

Актуальною залишається проблема втягнення дітей у пияцтво та доведення їх до стану алкогольного сп’яніння. Зокрема працівники ювенальної превенції задокументували 24 факти порушень правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами (ч. 2 ст. 156 КУпАП), тобто продаж вказаних товарів дітям. Відповідно до чинного законодавства за такі правопорушення до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. А до працівника підприємства торгівлі, або громадського харчування застосовується штраф від 510 до 1700 гривень.

Ще 73 дорослих були притягнуті до відповідальності за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КУпАП), коли старші дозволяли, а подекуди і заохочували дітей, вживати спиртне.

«Водночас і самі неповнолітні стали фігурантами адміністративних проваджень. Поліцейські склали 205 таких адміністративних протоколів, з них: за розпивання спиртних напоїв та появу у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП) – 95, паління тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП) – 54, дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – 14 тощо. Крім того, 5 неповнолітніх вчиняли домашнє насильство відносно членів своєї родини», - повідомили в поліції.

Усі складені адміністративні матеріали були спрямовані на розгляд судів, а про виявлені проблеми, що потребували втручання у сім’ї, проінформовані соціальні служби.
На жаль, влітку 54 дитини стали потерпілими від злочинів. В основному у неповнолітніх викрадали мобільні телефони, велосипеди та інше майно під час дозвілля без супроводу дорослих. Нині тривають розслідування кримінальних проваджень.

Також у літній період до підрозділів поліції Житомирщини надійшло 157 повідомлень про безвісне зникнення дітей. У переважній більшості випадків юних мандрівників вдавалось знайти упродовж кількох годин після зникнення та повернути додому. Ще 7 дітей поліцейські виявили без догляду дорослих, відтак батьків або опікунів було притягнуто до відповідальності. Подекуди подальшою долею цих неповнолітніх опікуються соціальні служби.

Як повідомляв Житомир.info, за два літні місяці 2020 у Житомирській області правоохоронці склали 71 протокол за розпиття алкоголю неповнолітніми, ще 40 – на дорослих за споювання дітей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: неповнолітній підліток алкоголь хуліганство недогляд батьківський обов'язок  
Матеріали по темі