Влада

​У Житомирській міській раді затвердили правила поводження з подарунками, отриманими чи виявленими посадовцями

17 вересня 2020, 14:32

У Житомирській міській раді розробили і затвердили порядок поводження з подарунками та майном, отриманим або виявленим посадовцями міської ради.

Відповідне розпорядження міського голови №785 від 16 вересня 2020 оприлюднене на сайті Житомирської мерії.

У розпорядженні зазначено, що даний порядок був запроваджений з метою застосування ефективних стратегічних та практичних заходів, направлених на мінімізацію корупційних ризиків в діяльності міської ради та її виконавчого комітету, а також посилення їх спроможності в процесі створення та застосування механізмів запобігання корупції.

У затвердженому порядку поводження з подарунками зазначено, що згідно з законодавством, дозволено приймати подарунки з певними обмеженнями, якщо такі подарунки відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня того року, в якому прийнято подарунок. Дозволено отримувати подарунки, які даруються близькими особами, одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

Офіційні подарунки мають бути оцінені спеціально створеною комісією, яка визначить його вартість, місце, строки зберігання чи можливе використання.

Далі в опублікованому документі вказано, як потрібно поводитися та які дії вчиняти у разі отримання або виявлення подарунків, які можуть бути неправомірною вигодою: відмовитись, залучити свідків, письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника або правоохоронні органи. Форма повідомлення про отримання такого дарунка також передбачена даним документом.

Як повідомляв Житомир.info, в облдержадміністрації та Житомирській міській раді визначили, як їм треба повідомляти про корупцію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: корупція подарунок хабар  
Матеріали по темі