Події

​У Житомирській області прокуратура вимагає, аби троє «дачників» повернули ділянки на березі річки, які вони отримали 9 років тому

24 вересня 2020, 16:42

Новоград-Волинська місцева прокуратура наполягає на витребуванні земельних ділянок водного фонду вартістю майже 460 тис. грн з незаконного володіння приватних осіб.

Про це 24 вересня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Новоград-Волинською місцевою прокуратурою в інтересах держави заявлено три позови про визнання незаконними та скасування розпоряджень Новоград-Волинської райдержадміністрації та витребування земельних ділянок водного фонду вартістю 459 тис. грн з незаконного володіння фізичних осіб. Наразі Новоград-Волинським міжрайонним судом за позовами прокурора відкрито провадження», - йдеться у повідомленні.

За результатами здійснення моніторингу щодо цільового використання земель водного фонду місцевою прокуратурою встановлено порушення чинного законодавства.

Зокрема, у прибережній захисній смузі річки Чорна поблизу села Ужачин Новоград-Волинського району розташовані три окремі ділянки, огороджені дерев’яними парканами (на двох з них споруджені будинки), які обмежують доступ місцевим жителям до загального водокористування, що є порушенням вимог Водного кодексу України.

Подальше вивчення порушення встановило, що у жовтні-грудні 2011 року розпорядженням голови Новоград-Волинської райдержадміністрації затверджено проєкт землеустрою щодо відведення у власність трьом місцевим жителям земельних ділянок (по 0,12 га кожна) для ведення садівництва на території Новороманівської сільської ради за межами населеного пункту с. Ужачин, загальною вартістю 459 тис. грн.

«Таке розпорядження суперечить нормам Земельного та Водного кодексам України, оскільки землі водного фонду належать до земель державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, зокрема, для ведення садівництва», - зазначили в прокуратурі.

Хто, коли і як захопив шматок берега річки Тетерів у житомирському парку, читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, у 2014 році в Житомирі збиралися провести інвентаризацію земель прибережної захисної смуги річок Кам’янка та Тетерів та продати на аукціоні ділянку площею 6 га біля річки Тетерів.

У 2017 році поліція повідомляла, що проводить розслідування про 30 земельних ділянок на березі Тетерева під Житомиром, яким змінили цільове призначення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: земля садівництво водний фонд прокуратура Новоград-Волинський  
Матеріали по темі