Місто

Заступник мера розповів, чи дійсно старт опалювального сезону в Житомирі опинився під загрозою зриву

24 September 2020, 17:26

Упродовж вже двох місяців рахунок КП «Житомиртеплокомуненерго» перебуває під арештом. В муніципалітеті ще на початку вересня говорили про загрозу зриву початку опалювального сезону та навіть вирішили звернутись до президента України та прем’єр-міністра, щоб ті втрутитися у ситуацію з арештом рахунків комунального підприємства. Чи дійсно початок опалювального сезону опинився під загрозою, запитуємо в заступника Житомирського міського голови Сергія Кондратюка.

«Пішов вже другий місяць, як Державна виконавча служба України арештувала поточний рахунок «Житомиртеплокомуненерго». Складно сказати, з чим це пов’язано, бо протягом всього місяця і директор «Житомиртеплокомуненерго», і я як заступник міського голови, і міський голова неодноразово звертались до уряду щодо допомоги в розблокуванні цього рахунку. Ми звертались до Міністерства юстиції, ми звертались до Генеральної прокуратури, безпосередньо до Державної виконавчої служби. Я і директор підприємства особисто були в Державній виконавчій службі. Нас просто не пустили туди, аргументуючи це карантином. Цим питанням займається Міністерство регіонального розвитку, займається Асоціація мерів міст, займається асоціація тепловиків України. І нічого. На даний час в минулу п’ятницю на антикризовому штабі наш голова Житомирської ОДА вже напряму звернувся до прем'єр-міністра по допомогу в цьому питанні. На даний час справа не зрушила з мертвої точки», - каже заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.


Він пояснює: у «Теплокомуненерго» дійсно були борги, втім вони були реструктуризовані ще кілька років тому і комунальне підприємство справно їх виплачувало.

«Житомиртеплокомуненерго» за деякими договорами мало заборгованості за спожитий природний газ. Ще три роки тому вийшов закон, який дав можливість усім тепловикам реструктурувати заборгованість. І всі договори реструктуризовані. Завдяки постанові Кабміну №217 є розподільчий рахунок, на який надходять всі кошти від споживачів. Вони розподіляються так: частина коштів лишається на поточному рахунку «Житомиртеплокомуненерго», частина перераховується безпосередньо по розподілу газу, а основна частина коштів перераховується на рахунок НАК «Нафтогаз України», який веде всі договори і поточний, і договори реструктуризації. На даний час «Теплокомуненерго» повністю розрахувалося за поточними платежами. На сьогодні «Теплокомуненерго» однозначно буде мати номінації на поставку газу. І якраз та частина, яка поступає на рахунок НАК «Нафтогаз України», так само по договору розподіляється за договором реструктуризації. Тобто, сьогодні «Житомиртеплокомуненерго» повністю виконує свої зобов’язання відповідно законів та постанов. Тобто, ми повністю виплачуємо борги», - каже заступник мера.

Зазвичай опалювальний сезон розпочинається 15 жовтня, або ж раніше, якщо середня температура тримається на рівні 8 градусів за Цельсієм. Якщо до того часу з поточного рахунку не знімуть арешт, то з початком опалювального сезону дійсно можуть виникнути проблеми.

«Якщо «Житомиргаз» не отримає свої кошти по розподілу природного газу, то засувки на газ просто не будуть відкриті. Попри нашу 100% готовність до опалювального сезону, ми не зможемо поставити тепло ані в дитячі садочки, ані в помешкання наших мешканців. 11 міст в Україні звертаються безпосередньо до прем’єр міністра, аби не було політичної складової, враховуючи виконання всіх наших зобов’язань перед НАК «Нафтогаз». І щоб такого більше не повторилося», - каже Сергій Кондратюк.

Втім, у муніципалітеті сподіваються, що до початку опалювального сезону рахунки розблокують. Якщо цього не станеться, то влада обіцяє знайти спосіб подати тепло в будинки житомирян.

Нагадаємо, 2 вересня 2020 року до порядку денного позачергової сесії Житомирської міської ради було внесене питання щодо звернення до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням втрутитися у ситуацію з арештом рахунків комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго», що може призвести до зриву початку опалювального сезону.

У Житомирі станом на 22 вересня 93% будинків готові до опалювального сезону.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі опалювальний сезон 2019-2020 року, який у теплокомуненерго назвали унікальним, завершили вранці 16 квітня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опалювальний сезон тепло  
Матеріали по темі