Влада

Міська рада просить президента та прем’єр-міністра втрутитися у ситуацію з арештом рахунків «Житомиртеплокомуненерго»

2 вересня 2020, 12:22

Депутати просять президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля втрутитися у ситуацію з арештом рахунків комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго», що може призвести до зриву початку опалювального сезону.

Відповідне звернення було включене як додаткове питання до порядку денного позачергової сесії Житомирської міської ради 2 вересня.

Перед початком обговорення звернення мер Сергій Сухомлин зауважив, що у деяких теплопостачальних підприємств України рішенням виконавчої служби заблоковані рахунки, хоча «Житомиртеплокомуненерго» має переплату перед «Нафтогазом» близько 17 мільйонів гривень.

«Така ситуація у нас була приблизно три роки тому, коли (виконавчою службою) було списано 300 тисяч євро по кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку. І зустрічі з міністром тоді нічого не дали, вони казали: йдіть у суд і через суд можна тільки зняти арешт. Суди тривали два роки, арешт зняли, кошти повернули, але це два роки роботи юристів. Я не думаю, що тут є якась політична мотивація, просто банальна тупість виконавців і бажання заробити кошти для виконавчої служби. Але підприємство зараз не може навіть заплатити за повірку лічильників, не може виплатити людям зарплату. І напередодні опалювального сезону це дійсно не проста ситуація», - пояснив мер Житомира.

Він також повідомив, що порушував це питання на засідання Асоціації міст України, яке проходило минулого тижня.

«Нам обіцяли, що завтра (3 вересня) це питання буде розглядати прем’єр-міністр. У нас в Житомирі був міністр регіонального розвитку, Сергій Миколайович Кондратюк (заступник мера) доповідав йому цю ситуацію, вчора заступник мера разом з директором комунального підприємства їздили у виконавчу службу, але вони людей не приймають, телефони не дають, повний карантин», - обурювався Сергій Сухомлин.

У зверненні, за яке проголосували депутати, зазначається, що борг КП «Житомиртеплокомуненерго» тепер НАК «Нафтогаз України» в розмірі 25 млн грн реструктуризований і знаходиться в процесі виплати. Виконавець мав перевірити цю інформацію, натомість своїм рішенням про арешт коштів зупинив підготовку теплового господарства Житомира до роботи в опалювальний період 2020-2021 років.

«Просимо вас втрутитися у дану ситуацію, що може привести до зриву початку опалювального сезону та виникнення соціальної напруги в місті», - звертається міська рада до президента та прем’єр-міністра.Нагадаємо, в червні 2016 року мер Сергій Сухомлин розповідав про суди з «Нафтогазом»: за позовом компанії виконавча служба блокувала рахунки КП «Житомиртеплокомуненерго», на яких були кредитні кошти ЄБРР. В березні 2018 року Сухомлин повідомляв про рішення апеляційного суду, який зобов’язав відділ примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України повернути на рахунок КП «Житомиртеплокомуненерго» майже 300 тисяч євро, які стягнули за позовом НАК «Нафтогаз України». В жовтні 2018 року мер інформував, що виконавча служба не виконує рішення суду щодо повернення КП «Житомиртеплокомуненерго» 293 тис. євро і знову арештувала рахунки підприємства.

Як повідомляв Житомир.info, комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» 31 серпня 2020 року оприлюднило інформацію про намір зменшити тарифи перед опалювальним сезоном.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада "Житомиртеплокомуненерго" виконавча служба звернення опалювальний сезон сесія  
Матеріали по темі