Влада

​В Україні продовжили адаптивний карантин до кінця року і запровадили нові обмеження щодо проведення масових заходів

13 October 2020, 18:48

Адаптивний карантин, який був запроваджений в Україні до 31 жовтня, продовжили до кінця 2020 року.

Таке рішення 13 жовтня прийняв Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні Уряду.

«Уряд сьогодні продовжить дію адаптивного карантину до кінця року. Це буде вірний крок, щоб гарантувати більш безпечне середовище для українців і поки що це найбільш дієвий механізм від поширення коронавірусу не лише в Україні, а й у цілому світі. Світ продовжує бити антирекорди і посилювати карантинні заходи. В Україні ми також діємо відповідно до епідеміологічної ситуації», - зазначив на початку засідання прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кабмін також запропонував певні нововведення в моделі адаптивного карантину щодо проведення масових заходів.

«Міняємо правила щодо дозволеної кількості людей у масових зібраннях. Наші розрахунки показують, що після проведення концертів з масовим скупченням людей у регіонах, кількість хворих суттєво зростала. Після таких «веселих» концертів зовсім не весело лікарям у лікувальних закладах, які приймають хворих через тиждень. У зеленій зоні планується дозволити проведення масових заходів у кількості не більше 50 людей, звичайно за умови дотримання соціальної дистанції і маскового режиму. У жовтій зоні – не більше 30 людей, у помаранчевій – до 20 людей. При цьому на території регіонів з відповідними обмеженнями дозволяється проведення спортивних заходів, але без глядачів, окрім міжнародних змагань за окремим погодженням МОЗ», - зазначив Денис Шмигаль.

Він також прокоментував рекомендацію Міністерства освіти розпочати осінні канікули в школах раніше.

«Вчора відбулось засідання комісії з ТЕБ та НС, яка підтримала рекомендації Міністерства освіти і науки рекомендувати закладам середньої освіти встановити канікули з 15 по 30 жовтня, після якого можливе переведення на дистанційну форму навчання. Уряд погоджується і пропонуємо врахувати це у постанові стосовно канікул. Також під час канікул, власне, відбудуться вибори, коли ми мали відправити дітей додому, а в навчальних закладах працюватимуть дільничні виборчі комісії. А це становить значну загрозу і для учнів, і для вчителів. Тож термін з 15 по 30 жовтня, окрім безпеки наших дітей і вчителів, також створить умови для безпечного проведення виборів. В Україні захворіли понад 5 тисяч вчителів і працівників закладів освіти, колосальний відсоток захворювання, маємо це врахувати. Закладам профтехосвіти, вищої та перед вищої освіти рекомендовано перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада», - зазначив прем’єр-міністр на засіданні уряду.

Нагадаємо, 13 жовтня мер Сергій Сухомлин розповів, що у Житомирі закривати дитячі садочки не планують, а канікули у школах розпочнуться не раніше 22 жовтня, оскільки очікують, що пік захворюваності на коронавірус буде пізніше і варто відтягнути той час, коли діти вимушені будуть навчатися дистанційно.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні з 22 травня запровадили другий етап виходу з карантину й почався так званий «адаптивний» карантин, під час якого епідемічну ситуацію в регіонах відстежували за трьома ознаками. 17 червня адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня, а потім ще на місяць – до кінця літа.

26 серпня на засіданні уряду адаптивний карантин знову продовжили, цього разу до 31 жовтня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин адаптивний карантин коронавірус Кабмін Шмигаль канікули  
Матеріали по темі