Влада

​У школах і дитсадках збираються заборонити годувати дітей сосисками, напівфабрикатами та кондитерськими виробами, - проєкт постанови КМУ

22 October 2020, 11:09

Міністерство охорони здоров’я розробило проєкт постанови КМУ «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Про це 21 жовтня повідомив Урядовий портал з посиланням на інформацію заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

«За словами Головного санітарного лікаря, вперше на законодавчому рівні буде врегульовано питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами, такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо», - йдеться у повідомленні.

Також порядком заборонено до закупівлі, реалізації та пропонування дітям технологічно оброблених м'ясних та рибних страв (ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів тощо), солодких газованих напоїв, енергетичних напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів, обмежується добова кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів.

Крім того, Віктор Ляшко заначив, що окремо приділено увагу організації харчування, відповідно до якого керівники закладів освіти та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку матимуть можливість вибрати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу, іншими словами, впроваджувати кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку закладу в оренду для організації харчування дітей, або власними силами закладу.

Ознайомитися із повним текстом проєкту можна за посиланням.

Нагадаємо, 14 вересня 2020 МОН оприлюднило результати опитування учнів і батьків щодо харчування в шкільних їдальнях.

Звіт Мінекономіки за результатами обстеження шкільного харчування, у якому відмічено відсутність дієтичних столів та перевірки страв на калорійність, тут.

Як повідомляв Житомир.info, напередодні початку нового навчального року у департаменті освіти Житомирської міської ради пояснили, як забезпечуватимуть харчуванням школярів під час адаптивного карантину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: харчування дітей школа освіта МОН МОЗ  
Матеріали по темі