Місто

На Чуднівській у Житомирі знайшли мертву лисицю, фахівці кажуть, що «прогулянки» тварин у місті – нерідкість

26 October 2020, 15:58

У Житомирі на вулиці Чуднівській, навпроти «Польського дому», 24 жовтня житомиряни виявили мертву лисицю, що лежала на узбіччі дороги.

Про знайдену загиблу дику тварину на своїй Facebook-сторінці повідомив Олександр Українець.

«Місто Житомир, вул. Чуднівська, 24 жовтня 2020 р. Думаю, ветеринарна служба має перевірити на сказ», – написав чоловік.

Судячи з фото, тварину збив автомобіль.

Фото з Facebook-допису Олександра Українця

У коментарях до допису деякі користувачі зазначають: те, що лиси заходять у населені пункти, може означати, що вони хворіють на сказ.

У пресслужбі головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області в коментарі Житомир.info зазначили, що з відповідним повідомленням до служби ніхто не звертався.

«Звернень до нас не надходило, та й, власне, для цього не було підстав як таких. Якби це був контакт живого лиса з домашньою твариною чи з кимось з людей, тоді необхідне було б звернення, і наші спеціалісти ветеринарної клініки вжили б відповідних заходів. А про мертву тварину ніхто не повідомляв, вилучення її звідти – теж не наша функція, а комунальних служб, які проводять прибирання», – пояснила фахівець зі зв'язків з громадськістю ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Галина Заріцька.

У тому, що лиси заходять на житлову територію, немає нічого дивного, зазначають фахівці, – тварини шукають собі поживи.

«Явище, коли лиси заходять на територію житлових забудов, є нормальним. Особливо чітко така тенденція спостерігається упродовж останніх років. Вони заходять у межі населених пунктів у пошуках легкої здобичі: часто тварини нишпорять на смітниках, шукаючи поживи», – кажуть у Держпродспоживслужбі.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2018 року в селі Романівка Бердичівського району Житомирської області чоловік знайшов на своєму подвір’ї мертвого лиса. Як з’ясувалося, тварина була хвора на сказ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лисиця лис тварина Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі