Місто

В наступному році влада Житомира збирається підвищити вартість проїзду на 1 грн та зробити платні парковки

2 December 2020, 12:32

Виконком Житомирської міської ради затвердив план діяльності виконавчих органів з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік.

Проєкт рішення, який був оприлюднений 13 листопада, розглядали на засіданні міськвиконкому 2 грудня.

Планом передбачено розроблення в наступному році десяти проєктів регуляторних актів, серед яких – проєкти рішень виконкому «Про затвердження вартості проїзду в громадському транспорті Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» (травень-червень) та «Про організацію паркування транспортних засобів на території міста Житомира» (березень-квітень).

Що передбачають зазначені регуляторні акти в коментарі Житомир.info пояснив начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Костянтин Підпокровний.

«На 2021 рік ми плануємо розробити два регуляторні акти, зокрема – про встановлення вартості проїзду: плануємо збільшити розрив між готівковою та безготівковою формою оплати, тобто збільшити готівкову вартість. Поки плануємо підвищити вартість готівкової оплати в громадському транспорті на 1 гривню – до 9 грн в маршрутках та до 7 грн в електротранспорті, а безготівкова вартість залишиться такою, як і була (7 грн в автобусах та 5 в електротранспорті), щоб стимулювати перехід на безготівкову форму розрахунку», - сказав начальник управління.

Нагадаємо, з 10 січня 2020 року в Житомирі підняли тарифи на проїзд в громадському транспорті: готівкою в автобусах треба було платити 7 гривень, безготівково – 6 грн і по «Карточці житомирянина» - 6 грн, в електротранспорті, відповідно, - 5 грн і 4 грн. Наступне підвищення мало відбутися на початку червня, але його ввели лише з 1 серпня: вартість проїзду при оплаті «Карткою житомирянина» та «Транспортною карткою» в електротранспорті залишили 4 грн, в автобусах – 6 грн, безготівково, тобто банківською картою, оплата стала 7 грн в автобусах та 5 грн в електротранспорті, готівкою – 8 грн та 6 грн, відповідно.

Щодо введення плати за паркування, то Костянтин Підпокровний нагадав, що відповідні рішення були прийняті ще кілька років тому.

«Питання платних парковок в Житомирі вже обговорюється років п’ять, прийшов час зайнятися цим. В 2016 та в 2018 році були прийняті відповідні рішення сесії про порядок проведення конкурсу на визначення оператора по паркуванню, визначені місця парковок, зони і так далі. На наступний рік планується визначити оператора по паркуванню і ввести інспекторів з паркування, які, відповідно до законодавства, мають бути посадовими особами органу самоврядування – або управління транспорту, або муніципальної інспекції, або іншого підрозділу. Вартість паркування буде залежати від комерційних пропозицій операторів паркування, які надійдуть на конкурс», - пояснив Підпокровний.

Нагадаємо, у вересні 2019 року начальник комунального підприємства «Інспекція з благоустрою м.Житомира» Юрій Юзвинський їздив у Львів вивчати досвід роботи інспекторів з паркування, але до реалізації львівського досвіду так і не дійшло.

Як повідомляв Житомир.info, з червня 2012 року паркування у Житомирі безкоштовне. 22 грудня 2016 року міськвиконком ухвалив рішення про організацію паркування транспортних засобів на території міста Житомира, яким затвердили Положення про паркування транспортних засобів та Положення проведення конкурсу з визначення суб’єктів господарювання – операторів паркування транспортних засобів. З 2011 року в Житомирі був затверджений перелік з 13 земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, рішенням сесії міської ради від 27 вересня 2018 року перелік збільшили до 22 ділянок.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком регуляторний акт Підпокровний транспорт тариф паркування  
Матеріали по темі