Влада

«Карантин вихідного дня» завершився, Кабмін шукає збалансоване рішення щодо можливого посилення обмежень, - Шмигаль

2 грудня 2020, 14:20

«Карантин вихідного дня» продовжувати не будуть, на всій території України діють обмеження «помаранчевої» зони, а Уряд шукає найбільш збалансоване рішення стосовно можливого посилення карантинних обмежень.

Про це 2 грудня на початку засідання Кабінету міністрів сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«З середини листопада Урядом був запроваджений так званий «карантин вихідного дня», це була альтернативна модель замість введення в країні локдауну. Можна констатувати, що ми отримали позитивний ефект: на кінець карантину вихідного дня, 30 листопада, за попередній тиждень ми отримали на 6 тисяч випадків захворювання менше, ніж це було прогнозовано. Посилені заходи на вихідних дещо стабілізували ситуацію і в лікарнях: спостерігається вирівнювання ситуації із зайнятістю ліжок, яка вже місяць тримається на постійному рівні – 27-28 тисяч зайнятих хворими на COVID ліжок. Це дозволяє нам зняти саме ці обмеження – і на вихідні, і в будні діятимуть обмеження помаранчевої зони на території цілої країни. Наразі Кабінетом міністрів напрацьовується найбільш збалансоване рішення стосовно можливого посилення карантинних обмежень», - сказав Денис Шмигаль.

Інформація про обмеження з сайту Кабінету міністрів

Шмигаль нагадав, що відповідно до законодавства, Уряд повідомить про можливі обмеження за сім днів до їх запровадження.

«Думка регіонів для нас є важливою, саме тому ми провели опитування щодо оптимальних карантинних заходів. Такі опитування проводились серед міських голів та очільників обласних державних адміністрацій. Наприклад, голови міст обласного значення та голови ОДА спільні у позиції щодо повної заборони або введення часткових обмежень стосовно діяльності святкових ярмарків: майже 90% опитаних мерів підтримали повну заборону проведення концертів, в той же час встановлення новорічної з рядом обмежень для відвідування підтримують майже 60% представників органів місцевого самоврядування», - повідомив прем’єр-міністр.

Зазначимо, що на засіданні 17 листопада Верховна рада ухвалила постанову про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення: інформування має бути не пізніше, ніж за 7 днів до впровадження обмежень.

Нагадаємо, 1 грудня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов запевняв, що новий локдаун обов’язково буде, єдине питання – коли, бо розглядаються варіанти введення в грудні, або з 2 січня.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні 11 листопада 2020 року Кабінет міністрів проголосував за введення «карантину вихідного дня» до 30 листопада: в суботу та неділю дозволена робота лише продуктових магазинів, аптек, фінансових та медичних установ, пошти, АЗС та СТО. Упродовж перших вихідних, коли почав діяти «карантин вихідного дня»,14-15 листопада, на території Житомирської області поліція оформила 106 адміністративних матеріалів та припинила роботу 29 закладів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ карантин локдаун Шмигаль коронавірус  
Матеріали по темі