Події

​Після позову прокуратури фірма повернула 257 га сільгоспугідь у Житомирській області, які незаконно отримала в оренду

23 грудня 2020, 14:29

Понад 257 гектарів землі у Народицькому районі підприємство використовувало неправомірно - після втручання прокуратури сільгоспугіддя повернули громаді.

Про це 23 грудня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Коростенською місцевою прокуратурою під час здійснення аналізу доступної з відкритих джерел інформації виявлено порушення вимог земельного законодавства при передачі у користування земель сільськогосподарського призначення. Йдеться про те, що у травні цього року рішенням Народицької селищної ради місцевому приватному товариству надано у користування земельні ділянки загальною площею понад 257 га вартістю 25,5 млн грн на підставі попереднього договору оренди», - йдеться у повідомленні.

За умовами договору, вказані земельні ділянки надано для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу селищної ради, за межами села Базар. Проте установлено, що така форма документу, як попередній договір, не містить юридичних підстав для надання в оренду земель сільськогосподарського призначення і порушує вимоги Закону України «Про оренду землі» та Цивільного кодексу України. Разом із тим, укладення попереднього договору відбулося з метою обходу отримання земель на конкурентних засадах (земельних торгах)», - повідомили в прокуратурі.

Коростенська місцева прокуратура, на захист державних інтересів, заявила позов про звільнення товариством земельних ділянок.

«Під час розгляду справи Господарським судом Житомирської області товариство звільнило незаконно орендовані ділянки землі вартістю 25,5 млн грн», - зазначили в пресслужбі обласної прокуратури.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень опублікована ухвала Господарського суду від 16 грудня 2020 року про закриття провадження у справі за позовом Коростенської місцевої прокуратури до ТОВ «Злагода Базар» (с.Базар Народицького району). Провадження було закрито у зв’язку з тим, що підприємство повернуло земельну ділянку Народицькій селищній раді.

«На адресу суду надійшла заява Коростенської місцевої прокуратури… про закриття провадження у справі №906/1029/20, відповідно до якої прокуратура повідомляє, що під час підготовчого провадження Народицька селищна рада… повідомила про повернення відповідачем спірних земель, що підтверджується актом від 06.12.2020 прийому-передачі земельної ділянки, укладеним між ТОВ "Злагода Базар" та Народицькою селищною радою, відповідно до якого останньою прийнято спірні земельні ділянки площею 244,00га. У зв`язку з наведеним, посилаючись на п.2 ч.1 ст.231 ГПК України прокуратура просить закрити провадження у справі №906/1029/20 у зв`язку з відсутністю предмета спору, а також просить вирішити питання щодо повернення Житомирській обласній прокуратурі сплаченого судового збору», - йдеться у матеріалах суду.

Як повідомляв Житомир.info, Народицька селищна рада віддала фермеру «не свої» 330 га землі вартістю 34 млн грн. У грудні 2019 Коростенська місцева прокуратура подала позов до Господарського суду про припинення незаконного користування земельною ділянкою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: земля Народичі Базар фермер  
Матеріали по темі