Суспільство

Суд зобов’язав бердичівлянку повернути державі майже 48 тисяч гривень соціальної допомоги

11 січня 2021, 15:00

Майже 48 тисяч гривень має повернути державі бердичівлянка, яка отримувала соціальну допомогу, приховуючи відомості про свій майновий стан. Таке рішення днями ухвалив Бердичівський міськрайонний суд.

Про це повідомляє пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

«Влітку цього року міське управління праці звернулось із позовом про стягнення з жінки надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у розмірі 47 704 грн., яку вона отримувала протягом трьох років. Із змісту позовної заяви випливає, що в результаті проведеної перевірки щодо законності призначення та здійснення соціальних виплат виявилось, що бердичівлянка під час звернення до допомогу приховала наявність у її родини другого житла, а саме: половини житлового будинку площею 36,85 кв.м. та двох земельних ділянок площею 0,202 га», – йдеться у повідомленні.

Наявність цього майна, що перебуває у власності неповнолітньої доньки відповідачки, вплинуло на встановлення права на соцдопомогу і визначення її розміру, внаслідок чого «малозабезпечена» сім’я протягом 2014-2017 рр. протиправно отримувала від держави допомогу.

«Відповідно до законодавства, у разі, коли у власності чи володінні родини є друга квартира і загальна площа житла перевищує 21 кв. м. на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. м. на сім`ю, така родина не може претендувати на соціальні виплати як малозабезпечена», – пояснюють у суді.

Коли усе з’ясувалось, управління праці повідомило бердичівлянку про суму надміру виплачених коштів та запропонувало повернути їх добровільно. Жінка навіть написала заяву, що буде це робити – віддаватиме по 500 гривень щомісяця до повного погашення суми. Однак, за півтора року, до моменту звернення позивача до суду, справа далі обіцянок так і не пішла.

Після дослідження доказів та з’ясування обставин, суд задовольнив позов, зобов’язавши відповідачку сплатити усю суму безпідставно отриманої нею соціальної допомоги. Рішення ще не набрало законної сили та протягом тридцяти днів може бути оскаржене.

Нагадаємо, 23 січня 2020 року Радомишльський районний суд Житомирської області розглядав цивільну справу про стягнення коштів за навчання за позовом Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров`я України. Випускник по завершенню навчання та інтернатури, мав відпрацювати три роки в КП «Радомишльська стоматологічна поліклініка», натомість пішов працювати в приватну стоматологію. Суд зобов’язав хлопця сплатити навчальному закладу 86 тисяч гривень.

Як повідомляв Житомир.info, у 2011 році у Житомирі суд У Житомирі суд зобов’язав випускницю повернути 20 тис. грн за безкоштовну освіту: студентка-бюджетниця після закінчення навчання мала відпрацювати три роки у школі за розподілом. Проте вакантних місць не було, і дівчина лишилась безробітною.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: соціальна допомога соцдопомога Бердичів суд державні кошти  
Матеріали по темі