Місто

Депутати Житомирської міськради з’їздили на екскурсію в «Центр захисту тварин» і будуть вирішувати, скільки грошей виділити цьому КП

20 January 2021, 17:53

Який шлях та які процедури проходить тварина, котра опиняється в КП «Центр захисту тварин», яке обладнання є в Центрі та які саме послуги надає комунальне підприємство – ці питання вивчали депутати Житомирської міської ради під час виїзного засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету. За словами голови комісії депутат Юрія Мойсеєва, деякі депутати нового скликання вперше приїхали до Центру і ознайомились із тими завданнями, які покладені на комунальне підприємство.

«Чи виправдовує своє створення дане підприємство? Так, виправдовує. На мою думку, і думаю, що це підтримують й житомиряни, все-таки кількість безпритульних тварин, які сьогодні знаходяться на вулиці, дійсно стала менша. Звісно всі пам’ятають радянські часи, коли вночі відстрілювали собак. Ще в дитинстві я бачив, як деякі собаки лежали у місті, сьогодні ми такого не робимо і я вважаю це не гуманно. Той напрямок, за яким ми сьогодні працюємо, це трохи довгий час, мається на увазі стерилізація, тому що це цілий процес, і ми побачимо результат через декілька років. Але я впевнений, що таке підприємство має бути у кожному місті. Я дуже задоволений, що ми його створили у Житомирі», - каже Юрій Мойсеєв.


Але крім соціальної функції контролю популяції безпритульних тварин, на думку депутатів, комунальне підприємство має заробляти кошти і отримувати прибутки.

«Той депутатський корпус, який сьогодні є, нові депутати не всі бачили та не всі були на цьому підприємстві. Сьогодні ми тут ознайомилися з обладнанням, яке тут є і самим підприємством, як вони працюють та за яким принципом. В принципі бачимо, що є обладнання, але треба додаткове, щоб воно було конкурентне і могло додатково заробляти собі на життя. Завтра у нас буде засідання комісії у самій у міській раді. Мені цікаво, щоб депутати не просто були у кабінетах і сиділи розглядали роботу підприємств, а бачили в живу, як ці підприємства працюють. Тому завтра буде друга частина бюджетної комісії. де ми обговоримо потреби підприємства, поговоримо про ті проблеми, які є у підприємство та що потрібно щоб підприємство функціонувало більш потужно та ефективно», - каже голова депутатської комісії.

За словами директорки «Центру захисту тварин» Олександри Мельник, підприємство має план і розуміння того, яким чином заробляти кошти. Це послуги, які фахівці Центру можуть надавати власникам домашніх тварин.

«Ми вже маємо ряд послуг, які надаємо власникам тварин та юридичним особам. Починаючи від звичайного огляду та вакцинації планової та закінчуючи важкими хірургічним втручаннями. Але у нас сьогодні досить мало діагностики. Є лише декілька аналізаторів крові, які допомагають визначити первинну причину захворювання, але часто додатково потрібні такі основні засоби як УЗД чи рентген. Дуже важливо це зробити у нашому місті в одному місці, оскільки немає на сьогодні такої можливості оперативно зробити діагностику, визначити, поставити діагноз та допомогти тварині. Тому нам потрібно поповнювати матеріальну базу. По-друге, завдяки цьому ми зможемо надавати послуги не лише у будні дні, але й у вихідні та цілодобово - це також має велике значення оскільки тварини не обирають, коли їм хворіти. Відповідно поширювати та пропагувати ті послуги, які у нас сьогодні є типовими – це готель для тварин та стерилізація домашніх улюбленців сучасним методом», - розповідає Олександра Мельник.

Яким чином допомогти комунальному підприємству «Центр захисту тварин» та скільки коштів виділити з міського бюджету, депутатська комісія з питань бюджету вирішуватиме на засіданні 21 січня.

Нагадаємо, за три роки, починаючи з 2017-го, кількість безпритульних собак у Житомирі зменшилася на 20%, до 2023 року чисельність планують скоротити ще на 25%.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2016 року в Житомирі завершили облаштування Центру захисту тварин на вул.Параджанова. На сесії міської ради 15 грудня цього ж року депутати проголосували за створення комунального підприємства «Центр захисту тварин» і 27 грудня мер призначив Олександру Мельник директором КП.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Центр захисту тварин міськрада комісія депутат Мойсеєв Мельник  
Матеріали по темі