Події

Повалили 6 пам’ятників та жбурляли по могилах посуд: у Житомирській області судили двох школярів за наругу на кладовищі

2 February 2021, 12:31

В Овруцькому районі Житомирської області учні 6-го та 9-го класів «розважалися» на кладовищі: менший з хлопців повалив 6 могил, демонструючи старшому свою силу. Потім школярі взялися жбурляти по могилах скляним посудом. У суді пояснили, що збиткувалися на цвинтарі заради розваги. Окрім того, наступного дня після «забав» на кладовищі 6-класник вже з іншим «напарником» закралися на приватну територію і вкрали три акустичні колонки, дві відеокамери, самокат, світлодіодні прожектори. За «розваги» на кладовищі 9-класнику суд призначив застереження, а 6-класнику за наругу над могилами і крадіжки обрали покарання у виді застереження та обмеження дозвілля, зобов’язавши його не виходити з дому після 20-ї години.

Ухвалу щодо вказаних кримінальних правопорушень Овруцький районний суд Житомирської області виніс 18 січня 2021 року. У Єдиному державному реєстрі судових рішень ухвалу оприлюднили 20 січня.

Наругу над могилами раніше судимий учень 9-класу та 6-класник скоїли 27 серпня 2020 року. Хлопчаки зайшли на кладовище у селі Підруддя Овруцького району, там малолітній повалив на землю 6 пам’ятників. Старший хлопець спостерігав за діями товариша, потім вони разом почали жбурляти скляним посудом та іншими скляними виробами по надмогильних спорудах, таким чином пошкодили лампадки на могилах.

Скріншот з ухвали Овруцького районного суду

У суді старший з хлопців пояснив, що вони з товаришем проходили повз кладовище та вирішили зайти на територію і набрати цукерок з могил. Там спонтанно у меншого з підлітків виник умисел пошкодити могили, і зі словами «дивись, як я можу» школяр підійшов до одного з пам`ятників та руками повалив плиту на землю. Таким чином, малолітній звалив близько 5 пам’ятників. Згодом старший приєднався до товариша, і вони разом почали брати з могил скляні тарілки, чашки та інший посуд та жбурляти ним по могилах і намогильних спорудах. Також менший періодично підходив до могил та ногою бив по них. Обидва підлітки пояснили, що дії на кладовищі для них були просто розвагою.

Скріншот з ухвали Овруцького районного суду

У матеріалах суду описане ще одне кримінальне правопорушення, яке 6-класник скоїв наступного дня, 28 серпня 2020 року. Хлопець з спільно з особою, стосовно якої матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження, пробралися на приватну територію бази відпочинку задля крадіжки. 6-класник був на варті, а його спільник демонтував акустичні колонки, відеокамеру, також викрав самокат. Усе «здобуте» крадій передав хлопцеві, що стояв біля паркану.

У цей же день 6-класник зі спільником ще раз навідалися до тієї ж приватної території та викрали світлодіодні прожектори і камеру відеоспостереження.

Скріншот з ухвали Овруцького районного суду

У суді малолітній зазначив, що з усіх вище викрадених речей він собі нічого не взяв, а його спільник залишив собі тільки прожектор з датчиком руху. Всі інші речі вони порозбивали та повикидали у різних місцях.

Скріншот з ухвали Овруцького районного суду

Врешті, суд ухвалив «кримінальне провадження відносно неповнолітнього ОСОБА_1, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань, за №12020060250000397 від 29.08.2020 року за ознаками суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 297 КК України провадженням закрити, застосувавши до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру у вигляді застереження (виділено редакцією). Кримінальне провадження відносно малолітнього ОСОБА_2, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12020060250000397 від 29.08.2020 року та № 12020060250000435 від 12.10.2020 року за ознаками суспільно-небезпечних діянь, передбачених ч. 1 ст. 297 та ч. 3 ст. 185 КК України провадженням закрити, застосувавши до малолітнього примусові заходи виховного характеру у вигляді застереження та обмеження дозвілля і встановити особливі вимоги до поведінки, а саме зобов`язати останнього перебувати за місцем свого проживання з 20 години до 7 години наступного дня строком на 2 роки (виділено редакцією)».

Нагадаємо, у жовтні 2020 року в селі Малинівка Малинського району Житомирської області невідомі понівечили понад два десятки могил на кладовищі: побили пам’ятники, повалили хрести.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2020 року в селі Нянівка Малинського району Житомирської області на сільському кладовищі п’яний чоловік побив десятки пам’ятників, хрестів та портретів померлих.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кладовище могила цвинтар пам’ятник Овруцький район  
Матеріали по темі