Економіка

​В Овручі за 10 млн євро збудували теплоелектростанцію, яка працює на біопаливі

10 February 2021, 16:20

В Овручі Житомирської області офіційно відкрили Поліську теплоелектростанцію, встановлену компанією «Укртепло».

Про це 10 лютого повідомила пресслужба Держенергоефективності.

«Поліська ТЕС на біомасі в Овручі - яскравий приклад заміщення імпортних традиційних енергоресурсів місцевими видами палива. Тобто проєкт, який забезпечує енергетичну незалежність та економічний розвиток нашої держави. Важливо зазначити, що Поліська ТЕС має власні плантації енергетичної верби, що утворює цілий «зелений» енергетичний кластер – повний цикл від вирощування біомаси до виробництва електроенергії. Таким чином, ТЕС демонструє, що генерувати електроенергію на вітчизняній біомасі та не залежати від імпортних енергоресурсів – реально та вигідно», - зазначив на відкритті ТЕС заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Поліська ТЕС має потужність 5,9 МВт і працює на біомасі – залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі, яка вирощується поруч із станцією.

У будівництво об’єкту вкладено понад 10 млн євро.

Новозбудована станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень і зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт*год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області та району.

«Потрібно припиняти імпорт енергоносіїв і швидко будувати нову енергетичну інфраструктуру – децентралізовану, з максимальним використанням відновлюваних джерел. У нас є величезний ресурс – біогаз, біомаса, інші види енергії, потрібен лише поштовх і ефективна державна політика, щоб вже завтра у нас була зовсім інша енергетика», – зазначив під час офіційної презентації Іван Надєїн, засновник групи компаній «Укртепло», в яку входить Поліська ТЕС.

«Звертаю увагу усіх мерів міст та голів ОТГ на переваги біоенергетичних проєктів, які дозволяють генерувати енергію, активізують вітчизняне виробництво біомаси, дають робочі місця, поповнюють бюджети. До прикладу, на Поліській ТЕС створено 50 робочих місць. Ще 200-300 робочих місць – у сфері заготівлі та доставки тріски. Також ТЕС щорічно сплачуватиме близько 20 млн грн податків до місцевих бюджетів», - підсумував Юрій Шафаренко.

У Держенергоефективності зазначають, що група компаній «Укртепло» реалізувала понад 1 000 проєктів в 14 регіонах України. Зокрема, у 2017 році запустила одну з найбільших котелень на біопаливі у м. Славутич потужністю 10,5 МВт. Восени 2019 року розпочали роботу нові об’єкти «Укртепло» – сонячна електростанція на Вінниччині загальною потужністю 4,2 МВт і біогазова станція у Маріуполі потужністю 2,7 МВт. Останні п’ять років компанія розвиває Центр вирощування енергетичної верби у Київській області, володіє власним маточником зі шведських сортів цієї рослини.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році в Житомирській облраді відбулась зустріч з представниками китайської та чеської компаніями-підрядниками, які планували побудувати в Олевську біоТЕС.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТЕС біопаливо теплоелектростанція Держнергоефективність  
Матеріали по темі