Місто

​Сесія Житомирської міськради затвердила технічну документацію і передала «Ферпласту» 7 га землі - ділянку колишнього «Хімволокна»

29 March 2021, 12:48

29 березня на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати розглядали питання про затвердження технічної документації із землеустрою по вул. Промисловій, 1/154 та надання цієї ділянки у 6,5 га у користування компанії «Ферпласт» (ТОВ «Житичі»).

На сесію прийшов представник родини Ваккарі, власників «Ферпласту», який розповів про плани запуску нового виробництва у Житомирі.

«Новий проєкт – це привезти нові технології, які були в Словаччині, сюди на Україну. Це інвестиція в 10 млн євро впродовж двох років. Перший крок – це зведення будівлі виробництва на тій території, яку ми запланували в проєкті. Ми плануємо в роботі задіяти близько 600 чоловік. Але перший крок – це побудувати перше виробниче приміщення», - розповів представник італійського інвестора.

Під час сесії він презентував ескізи території майбутнього підприємства.

«У першому приміщенні будуть виготовляти вироби з пластмас та металу. Оскільки ми довіряємо надійності та працездатності українських працівників, ми ще хочемо завезти сюди технологію виробництва виробів зі скла – виробництво акваріумів. Тому 7000 кв. м – здавалося б велика територія, але, ми вважаємо, що її нам буде недостатньо, ми маємо заповнювати ще більше. Так,за європейськими технологіями, але будуватися буде українськими спеціалістами. У нас уже є проєкт, як має виглядати майбутня фабрика. Це центральна будівля офісу, позаду будуть розміщені виробничі приміщення», - зазначив інвестор.

Він розповів, що необхідне обладнання уже закуплене, тож уже зараз є потреба в його розміщенні, а це свідчить про серйозність намірів інвестора і бажання якнайшвидше побудувати виробниче приміщення.

«У нас є невеличка проблема – ми вже закупили обладнання для цієї фабрики, яке нам уже потрібно розмістити. Тому ми б хотіли почати будівництво уже «вчора». Це впевнена інвестиція і вже в жовтні ми б хотіли почати виробництво. Тобто це не якась сумнівна річ, над якою ще треба подумати, це вже вирішене питання з нашого боку, ми готові інвестувати і хочемо уже працювати і виробляти продукцію», - запевнив інвестор.

За словами представника інвестора, за минулий рік вони заплатили платежів на зарплату 21,4 млн грн, податку на прибуток – 7,2 млн грн, інших платежів, в тому числі до місцевого бюджету, податку на землю, нерухомість та інше – 1,9 млн грн.

Депутат Олексій Харченко (фракція «Слуга народу») поцікавився, чи усвідомлює інвестор та міська влада ризики, адже законність попереднього рішення сесії міської ради від вересня 2020 про відчуження ділянки колишнього заводу «Хімволокна» наразі оспорюється у судовому порядку Фондом держмайна.

«На земельній комісії було озвучено керівником юридичного департаменту, що інвестор знає та усвідомлює, що законність рішення міської ради у вересні минулого року щодо повернення земельної ділянки «Хімволокна» з постійного користування до міста, наразі перебуває під сумнівом: вивчається у рамках кримінального провадження та перебуває в судових інстанціях. Тому хотілося б почути, чи ми усвідомлюємо ризики того, що якщо судове рішення буде не на користь міської ради, що має робити інвестор у такому випадку, коли він уже побудується?», - запитав Олексій Харченко.

«У вересні сесія міської ради прийняла рішення по даному підприємству і по колишньому заводу «Хімволокна». До цього у мене було кілька зустрічей з головою Фонду держмайна, його заступниками. У чому справа? Підприємство знаходиться під управлінням Фонду держмайна і багато років не платить місту податок на землю, є величезна заборгованість. А це всього лише 37 га землі. Частина власників, які через аукціон Фонду держмайна купили приміщення, не можуть оформити земельні ділянки по різним причинам. Комусь, дивним чином, вдається домовитись ,а хтось отримує відмови на відчуження земельної ділянки. Тоді ми пропрацювати три моменти, по яким були прийняті рішення. Згідно закону України з 2019, якщо не помиляюсь, усі договори постійного користування повинні бути переоформленні в оренду. Це перше рішення для того, щоб, фактично, анулювати акти постійного користування. Другим пунктом для анулювання актів постійного користування, згідно Закону України, являється те, що якщо, навіть кусочок землі цього акту був відчужений, то він автоматично має перейти на оренду. А до цього рішення вже багато було таких пунктів, і Євроголд відводив, і інші підприємства відводили землю. Тому це був другий пункт для прийняття рішення міською радою, для того, щоб анулювати. Третій пункт, у зв’язку тим, що підприємство багато років не платить податок на землю і у нас була довідка податкової. Це також є приводом для анулювання акту постійного користування землею. Що зробила сесія у вересні: вона анулювала акт постійного користування і надала право на складання технічної документації компанії «Ферпласт», компанії «Житичі». Після цього в рамках кримінальної справи, яке завела за позовом Фонду держмайна Служба безпеки України, був накладений арешт на всю земельну ділянку – 37 га. Ми пройшли приблизно 8 судів, суд став на бік міської ради, розблокував цей арешт. Лише після цього компанія «Житичі» змогла зробити документацію, яку ми сьогодні маємо затвердити», - пояснив мер Житомира Сергій Сухомлин.

Після цього депутати підтримали дане рішення: «за» проголосували 28 депутатів міської ради.

ПАТ «Житичі» та ТОВ «Ферпласт-Україна» належать громадянам Італійської Республіки (родині Ваккарі) та мають однакову юридичну адресу – Житомир, проспект Миру, 57. Основний вид діяльності «Житичів» - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, «Ферпласт-Україна» - виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів.

Нагадаємо, у вересні 2020 на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати проголосували за припинення ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Промислова, 1/154 й після цього розглянули питання щодо надання юридичній особі дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за цією адресою площею 8 га приватному акціонерному товариству «Житичі», заснованому італійцями.

«Це йдеться про компанію «Ферпласт», яка вже купила обладнання, купила приміщення на заводі хімічного волокна і хоче побудувати новий завод. Згідно плану в них навесні вже має бути запущене нове виробництво на заводі хімічного волокна», - пояснив під час сесії 3 вересня 2020 мер Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, Фонд держмайна збирався у 2018 році виставити на продаж ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна», в якому державна частка становить 98,285%. В травні 2018 року колишній завод хімволокна хотів розділити земельну ділянку площею 45,6412 га на вул. Промислова, 1/154 і влада Житомира придивилася там вільних 5 га, які можуть стати власністю громади.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Хімволокно Ферпласт Житичі земля ділянка  
Матеріали по темі