Влада

​У військовій частині в Житомирі виявили, що десантникам затримують компенсації за житло, а погони та шеврони вони купують за власні кошти

20 квітня 2021, 14:36

Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого з прав людини виявила порушення прав військовослужбовців-десантників військової частини А3316, що дислокується в Житомирі.

Про це 19 квітня повідомила пресслужба Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

«З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина з 12 по 16 квітня 2021 року робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до військової частини А3316 Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, яка дислокується у місті Житомир», - йдеться у повідомленні.

У вказаній військовій частині належним чином організовані карантинні заходи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, проводиться температурний скринінг під час прибуття на службу та після закінчення служби, а також під час прибуття особового складу до їдальні та у спальні приміщення. В наявності є санітайзери та створено резерв захисних масок і респіраторів.

«Під час візиту проведено бесіди з командуванням, військовослужбовцями строкової служби, військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом, при цьому на виконання пункту 7 Плану заходів із реалізації Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2021 рік, затвердженого наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 19.01.2021 № 7-15/21, особливу увагу було приділено питанню додержанню житлових прав військовослужбовців», - йдеться на сайті Омбудсмана.

Як повідомили представники моніторингової групи, під час спілкування військовослужбовці скаржилися на несвоєчасну виплату грошової компенсації за піднайом житла, яка здійснюється з затримкою у 2-3 місяці.

Також під час огляду території та приміщень виявлено, що будівлі штабу та КПП військової частини А3316 потребують капітального ремонту, на території військової частини та прилеглої території асфальтове покриття має незадовільний стан, а біля будівель казарм поліпшеного типу взагалі відсутні пішохідні доріжки.

«Поряд із цим під час моніторингу з’ясовано, що військовослужбовці не забезпечуються фурнітурою до форменого одягу (погони, шеврони, знаки розрізнення тощо), яку, у зв’язку з виключенням цього компоненту військової форми одягу з речового забезпечення, змушені купувати за власні кошти», - повідомили представники Уповноваженого з прав людини.

Пропозиції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо розв’язання зазначених вище проблемних питань обіцяють направити до відповідних органів військового управління.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2020 у двох районах Житомирської області виявили порушення прав поліцейських: відпусток не дають, формою і канцтоварами не забезпечують.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Уповноважений з прав людини Омбудсман моніторинг військова частина десантник  
Матеріали по темі