Суспільство

Активісти запустили онлайн-мапу для комфортного сортування сміття: де і що приймають у Житомирі

26 квітня 2021, 10:42

До міжнародного Дня Землі активісти запустили нову онлайн платформу – мапу для комфортного сортування.

Про це 22 квітня повідомила пресслужба всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine».

«Національна мапа пунктів приймання вторинної сировини дозволяє жителям Житомирщини за лічені секунди знайти, додати або прибрати точки збору в будь-якому місці. Проєкт розроблено з метою допомоги кожному під час сортування: від вибору пункту та роздільного збору до здачі сировини. Особливістю мапи є широка мережа відміток: спеціалізовані пункти, баки для сортування, станції. Кожна точка на карті містить актуальні дані про години роботи, адресу та контакти», - розповіли в організації.

Також на платформі наявні рекомендації: основні правила поділу сировини на фракції, деталі маркування та розвінчування міфів, що дозволяє уникати типових помилок, економити час та підвищувати ефективність екожиття громадян.

Проєкт розроблений командою Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine». За підтримки Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру. Генеральний партнер – компанія PepsiСo Україна за підтримки фонду PepsiCo Foundation спільно з Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World».

Організатори закликають житомирян бути активними та ініціативними – ділитися актуальною інформацію про сортування з іншими. Серед найактивніших учасників будуть проводитися конкурси, змагання та розігруватися цікаві призи. Активне посилання на мапу та вказівки щодо її використання тут: https://recyclingpoints.org/

Зазначимо, що на карті вже нанесені два десятки пунктів сортування сміття у Житомирі: 8 пунктів прийому батарейок; 1 пункт прийому електронних відходів; 2 пункти, де приймають пластик, папір, поліетилен, і 1, де приймають лише пластик.

Нагадаємо, в березні 2019 року Житомирська міська рада оприлюднила адреси кількох десятків пунктів, де приймають використані батарейки, папір, пластик, скло, лампи люмінесцентні, електроніку та побутову техніку.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі немає підприємств, які займаються переробкою батарейок і люмінесцентних ламп, але є місця, де приймають такі відходи й надалі передають їх на утилізацію до інших областей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття сортування карта екологія  
Матеріали по темі