Економіка

Фірма батька нардепа від «Слуги народу» готується в рамках «Великого будівництва» ремонтувати стадіон в Олевську за 37 млн грн

24 May 2021, 15:38

Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА має намір укласти угоду з ТОВ «Юкун» на реконструкцію майнового комплексу стадіону «Колос» в Олевську за 36,6 млн грн.

Про це йдеться на ресурсі ProZorro.

У технічному завданні зазначено, що переможець торгів має до 20 грудня 2022 року провести будівельні роботи, електромонтажні роботи, побудувати каналізацію, внутрішній і зовнішній водопровід, систему пожежної сигналізації, провести опалення та вентиляцію, зробити технологічне обладнання, провести роботи з обладнання спортивних майданчиків та футбольного поля й інше.

Очікувана вартість закупівлі становить 36,8 млн грн. В результаті тендеру ціна знизилася на 6%. Але це завдяки первинній пропозиції «Юкун», бо під час самого аукціону фірми запропонованих цін не змінювали.

Конкурентом на торгах ТОВ «Юкун» виступило ПРБФ «Комунальник» з нижчою ціновою пропозицією - 33,7 млн грн. Однак замовник пропозицію ПРБФ «Комунальник» відхилив, зокрема через невірно розраховані транспортні витрати на матеріали: в підсумковій відомості ресурсів п.139 відпускна ціна «Дюбелі» становить 0,4 грн за шт, а вартість транспортних витрат 213,2 грн за шт., в підсумковій відомості ресурсів п.210 відпускна ціна «Плита МДФ ламінована» становить 150 грн за м2, а вартість транспортних витрат становить 913,64 грн за м2, що суперечить ДСТУ Б Д.1.1-1:2013. «Правила визначення вартості будівництва» та пункту 6 Розділу III тендерної документації.

У локальному кошторисі ТОВ «Юкун» ціна за бітумну мастику склала 37,4 тис. грн/т., конкурент фірми пропонував бітумну мастику втричі дешевше, однак обидві фірми марку бітуму не зазначили. Бетонна суміш у кошторисі зазначена В10 по 1,5 тис. грн та щебінь фракції 5(3)10 мм марки М200-200 по 642 грн/м3 - вартість цін є середньостатистичною по Україні, вартість природного рядового піску є завищеною - 544 грн грн/куб. м. У лютому на тендері Державної кримінально-виконавчої служби він коштував дешевше – 225 грн/куб. м.

ПРБФ «Комунальник» - заснований в 1995 році в Житомирі. Засновником та керівником будівельної фірми зі статутним капіталом у 19,7 тис. грн є Андрій Корзун.

ТОВ «Юкун» зареєстрований в Запоріжжі в 2003 році. Спеціалізується фірма на оптовій торгівлі іншими машинами й устаткуванням, статутний капітал - 300 тис. грн. Власником фірми є Юрій Кунаєв - помічник екс-нардепа Вячеслава Богуслаєва, який з 2006 по 2014 року був народним депутатом від «Партії регіонів», а з 2014 по 2019 безпартійний. Богуслаєв відомий як власник ПАТ «Мотор Січ». У березні Ради національної безпеки та оборони прийняла рішення про націоналізацію заводу.

За даними ЗМІ, Юрій Кунаєв - батько нардепа Артема Кунаєва, що пройшов до Верховної Ради під 100 номером в списку «Слуги народу». До цього він працював заступником керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки «Мотор Січ» Богуслаєва.

Нині Кунаєв-молодший входить до бюджетного комітету парламенту. Саме кошти Державного бюджету вказані в тендерній документації Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА як джерело фінансування будівництва стадіону в Олевську.

Зазначимо, що брати участь у закупівлях ТОВ «Юкун» почало з лютого 2020 року, упродовж цього часу фірма уклала чотири угоди загальною вартістю 11,6 млн грн, одна з яких вартістю 11 млн грн на капітальний ремонт дахів і опорядження фасадів житлового будинку.

Нагадаємо, 6 квітня Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА оголосило тендер на реконструкцію стадіону в Олевську за майже 37 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, під час брифінгу 1 квітня 2021 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечка повідомив, що стадіон «Колос» в Олевську будуватиметься в рамках програми «Велике будівництво». За його словами, спочатку на стадіони в області було передбачено з ДФРР 13,5 млн грн і кошти мали б піти на будівництво стадіонів в Овручі і Словечному. Однак ці кошти - 13,5 млн скерували на Олевську ОТГ, яка взялась додати до проєкту 10 млн. Перші 1,5 млн вже виділено. За словами Віталія Бунечка, вартість проєкту будівництва стадіону «Колос» в Олевську, попередньо, складає 39 мільйонів гривень, із яких 14 млн грн пообіцяли дофінансувати з соцекономрозвитку, або з інших державних субвенцій Народні депутати України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: стадіон Олевськ Колос реконструкція Велике будівництво тендер  
Матеріали по темі