Суспільство

Запліснявілі дріжджі на «затопленому» відрі: за скаргою покупця у селі Житомирської області перевірили магазин та склали протокол

11 June 2021, 10:27

У селі Вільнянка Житомирської області (колишній Коростишівський район) фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області провели перевірку в місцевому продуктовому магазині, відреагувавши на скаргу покупців. За виявлені порушення на підприємця склали протокол.

Про це 11 червня повідомила пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області.

«Так, відповідно до звернення на «гарячу лінію» Головного управління щодо неналежних умов надання послуг роздрібної торгівлі харчовими продуктами, спеціалістами нещодавно було проведено інспектування магазину в селі Вільнянка Коростишівського району», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що під час заходу державного контролю на об’єкті виявили численні порушення вимог харчового законодавства, в результаті – на суб’єкта господарювання склали протокол «Про порушення Закону України про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин», за що передбачена фінансово-господарська відповідальність.

На фото, якими проілюстроване повідомлення про виявлені порушення, – на нижній полиці холодильника кілька пачок дріжджів, покритих пліснявою й складених на «затопленій» кришці відра, ймовірно, з рибою; мішки з сипучими продуктами стоять просто на підлозі.

У пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби в коментарі Житомир.info уточнили, що скарга від жительки села Вільнянка надійшла 24 травня. Протокол про адмінправопорушення розглядатиме суд.

У Держпродспоживслужбі зауважують, що у період літнього сезону задля запобігання харчових отруєнь буде посилений контроль за об’єктами підвищеного епідризику – тих, які здійснюють виробництво та обіг харчових продуктів. Ретельно контролюватимуть і заклади громадського харчування та відпочинку.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2020 року Народицький районний суд Житомирської області на 850 грн оштрафував фізичну особу-підприємця за порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів: у його магазині продавалися недосліджені на нітрати продукти, а також без маркування і прострочені. Окрім того, в магазині не дотримувались правил сусідства продуктів, а прилавки були забруднені, зокрема – мишачим послідом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба магазин продукти антисанітарія цвіль покупець протокол  
Матеріали по темі