Здоров'я

Електронні лікарняні в Житомирі поки не видають, медзаклади ще отримують роз’яснення

11 June 2021, 12:21

В Житомирі електронні лікарняні поки не видають, хоча технічно система до цього була готова ще рік тому.

Про це 11 червня в коментарі Житомир.info повідомила заступниця мера Житомира Марія Місюрова.

«На сьогодні наша інформаційна медична система це підтримує, але поки що наші заклади отримують роз’яснення, як це виконувати. Фізично ми готові видавати електронні лікарняні, готові були ще рік тому це робити. Але видача має бути синхронізована з соціальним захистом, тому зараз видавати такі лікарняні не можемо», - пояснила Марія Місюрова.

Нагадаємо, 10 червня Міністерство цифрової трансформації та МОЗ інформували про запровадження з 4 червня в Україні цільової моделі формування та видачі «е-лікарняних»: з червня по серпень діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних – медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, а з 1 вересня 2021 року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді. 11 червня Національна служба здоров’я України заявила, що перші електронні лікарняні вже виписали.

«Перші електронні лікарняні заклади виписали уже 4 червня. Як відбувається перехід, залежить від технічної спроможності конкретного медзакладу. Якщо медична інформаційна система, яку використовує медичний заклад, успішно пройшла тестування функціоналу електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, медзаклад зобов’язаний цей функціонал використовувати. Тобто заклад повністю переходить на електронні лікарняні і паперові створювати вжене може», - інформує НСЗУ.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні запровадити електронний лікарняний планували ще з 1 квітня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лікарняний Місюрова е-лікарняний поліклініка  
Матеріали по темі