Здоров'я

В Україні почалася вакцинація проти COVID-19 організованих колективів: щеплюють Pfizer, має бути не менш ніж 50 охочих

22 June 2021, 14:46

Розпочалася вакцинація проти COVID-19 компаній, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися. Їх щеплюють вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Про це 22 червня 2021 року повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Організовані колективи вакцинують у кожному регіоні України в тій послідовності, в якій вони записувалися через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я. Цей процес відбуватиметься поступово та залежатиме від кількості мобільних бригад з імунізації. Водночас навчання медичного персоналу для вакцинації продовжується, а кількість бригад постійно зростає. Залишити заявку на виїзд мобільної бригади для щеплення співробітників компанії можна за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. Для цього організовані колективи мають призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації. Ця людина складає поіменні списки охочих щепитися працівників. Таких людей має бути не менше ніж 50», - йдеться у повідомленні.

Коли підійде час щеплення колективу, регіональний координатор з вакцинації зателефонує відповідальній особі та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.

До приїзду мобільної бригади керівництво колективу має забезпечити необхідні умови:

приміщення для вакцинації: заздалегідь підготовлене, гігієнічно чисте, добре освітлене; відділене від будь-яких виробничих площ або відкритих просторів з робочими місцями; має вентиляцію для постачання свіжого повітря (припливна вентиляція, вікно тощо); має достатню площу для комфортної роботи мобільної бригади з вакцинації у складі щонайменше 3 осіб; обладнане кушеткою для пацієнтів, стільцями та столиками для роботи мобільної бригади; має столик, що може вмістити одну невелику сумку-холодильник (термоконтейнер), ін’єкційні матеріали та коробку для безпечної утилізації шприців; має доступ до місця для гігієни рук (доступ до рукомийника), диспенсер зі спиртовмісним антисептиком, та дезінфектант для обробки столика, де розгортається місце підготовки вакцини для щеплення; має доступ до інтернету (WiFi);

приміщення для медичного спостереження після щеплень протягом 30 хв, яке може вмістити 5-10 осіб;

засоби індивідуального захисту – маски, які закриватимуть рот та ніс (по 1 шт. на кожного працівника на кожні 2 години).

«Станом на 21 червня 2021 року вже зареєстровано 1 447 заявок на вакцинацію колективів, загалом на 216 893 особи. Якщо охочих щепитися в компанії менш ніж п'ятдесят, у Міністерстві охорони здоров’я радять їм записатися до листа очікування вакцинації індивідуально на сайті або у мобільному додатку «Дія» чи за номером контакт-центру 0 800 60 20 19», - зазначається у повідомлені.

Про інтервали для отримання другого щеплення читайте тут

Нагадаємо, з 12 червня 2021 року в Житомирі на базі школи №6 запрацював центр вакцинації: за перші два дні роботи щеплення від COVID-19 отримали 1 912 житомирян, з них 1 572 – першу дозу вакцини CoronaVac і 340 – ревакцинацію AstraZeneca. За минулі вихідні, 19 та 20 червня, вакцину від коронавірусу отримали 1502 людини. Отримати щеплення у центрі вакцинації можна у вихідні дні з 8:30 до 19:00.

Про те, як проходить кампанія з вакцинації проти COVID-19 у Житомирі дивіться у програмі «Тема дня»

Як повідомляв Житомир.info, 23 лютого 2021 року в Україну з Індії доставили вакцину від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Увечері 24 лютого перша партія в 17,3 тис. доз приїхала до Житомира, вакцинацію почали з медиків міської лікарні №2 ім.Павлусенка. З 13 квітня в Україні розпочали щеплення вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech, Житомирській області виділили 5,32 тис. доз цієї китайської вакцини.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вакцина коронавірус вакцинація щеплення МОЗ  
Матеріали по темі