Місто

Житомиряни з вулиці Героїв Пожежних виступили проти будівництва нової тролейбусної лінії на Мальованку

1 July 2021, 14:49

На початку червня по вулиці Героїв Пожежних почали прокладати мережу для майбутньої тролейбусної лінії на Мальованку. Однак проти виступили мешканці вулиці, які кажуть, що опори на тротуарах заважатимуть пішоходам, а вулиця для тролейбуса завузька.

«На цій вулиці заборонили їхати вантажному транспорту і пустили його в обхід, а сьогодні буде їхати тролейбус – 12 тонн туди-сюди ганяти. По-друге, ви знаєте, які будуть зупинки? Одна буде біля «Океану», а друга біля «пожарки», толку від цього руху. Піонерська – готова вулиця, будь ласка, пускайте туди, а Героїв Пожежних – це не вулиця, а провулок. Ми зверталися з цього питання ще у 2019 році: написали лист, що нам це не потрібно і це загрожує безпеці руху. Сьогодні почали рити канаву, там ідуть «підшкірні» води, ми не знаємо, що послідкує за тим, коли почне курсувати транспорт, як почнуть рити далі це все. Ми не проти, будь ласка, нехай пускають електромобілі сюди, маршрутки, щоб забезпечити рух, але тролейбус на вулиці в 7 метрів і тролейбус 3 метри – це маразм називається», - розповіла журналістам 1 липня місцева мешканка Людмила.

Чому прокладати тролейбусну лінію вирішили саме через вулицю Героїв Пожежних – пояснив депутат Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв, який був ініціатором будівництва лінії саме на Мальованку.

«У нас найближча підстанція, яка може живити лінію, знаходиться навпроти «Люцини», в районі торгово-економічного коледжу. Тому для того, щоб не витрачати зайві кошти, було прийнято рішення про те, що найближча вулиця, яка підходить для найкоротшого живлення – це Героїв Пожежних. Ми зараз з вами стоїмо на початку вулиці Героїв Пожежних, зрозуміло, що мешканці, які тут проживають, не зацікавлені в тому, щоб користуватися цією тролейбусною лінію. У них найближчий тролейбус на вул. Чуднівській, їм просто пройти тут 100-300 метрів, вони і зараз можуть користуватися комунальним транспортом. Але якщо ми пройдемо по вул. Героїв Пожежних ближче до взуттєвої фабрики, то там у людей такої можливості немає, і там люди будуть за те, щоб тролейбусна лінія була», - каже депутат Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв.

Юрій Мойсеєв також зазначив, що жителі самовільно переставили свої паркани ближче до проїжджої частини, аби розшити власні території, однак це звузило тротуари.

«Тут ширина тротуару 3 метри, пройдемо далі – там буде 3,5 метра, пройдемо ще далі – там буде 1,5 метра ширина тротуару, тобто це говорить про те, що люди, коли ставили нові паркани, рухалися вперед і вперед. У нас скоро тротуарів не буде, людям все мало й мало землі, вони хочуть ближче до дороги», - зауважив депутат Житомирської міської ради.

Заступник міського голови Олександр Шевчук пояснює: проєкт попередньо пройшов експертизу і був погоджений з усіма службами.

«Поки не буде викопана ділянка 600 метрів і не будуть прокладені труби, закопати й відновити благоустрій практично неможливо. Це і строює невеличкий дискомфорт, плюс по проєкту є приямки під опори, практично метр на метр. Люди не розуміють, що це не буде стояти опора (такого діаметру), вона буде 40 см. Я думаю, що ми ще вчора домовились (з мешканцями), сьогодні наша задача була повторно зустріти й врегулювати питання підрядник-мешканець щодо встановлення самих опор. Знову вийшла емоційна частина, але зараз продовжуємо працювати. На будинках, на яких була зупинка при прокладанні траншеї, вже все погоджене, вислухали всі зауваження і працюємо далі. Я думаю, що лінія 100% потрібна і єдина вимога зараз до підрядної організації – привести у відповідність дорожні знаки, подумати про безпеку і максимально швидко закінчити роботи», - прокоментував заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Нагадаємо, 14 червня через вулицю Чуднівську до Героїв Пожежних вже прокладали мережі для майбутньої тролейбусної лінії на Мальованку, тоді ж Олександр Шевчук інформував, що будівництво нової тролейбусної лінії на Мальованку хочуть закінчити до початку вересня.

Як повідомляв Житомир.info, 31 липня 2019 у Житомирі уклали грантову угоду з ЄБРР на 2 млн євро, за які побудують тролейбусну лінію на Мальованку. Одразу потому в Житомирі розпочали роботу над проєктом нової тролейбусної лінії і планували обговорити маршрут з мешканцями мікрорайону Мальованка. У жовтні 2019 Житомирське ТТУ оголосило тендер на виготовлення проєкту будівництва тролейбусної лінії по вул. Героїв Пожежних за 600 тис. грн.

У лютому 2020 міська комісія з безпеки дорожнього руху активно обговорювала проєкт будівництва нової тролейбусної лінії на Мальованку, а саме за якою схемою рухатимуться тролейбуси. Тоді у коментарі Житомир.info начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний розповів, що старт реалізації проєкту залежить від тендеру, який проводитиметься на міжнародній електронній платформі ЄБРР. У жовтні 2020 року стало відомо, що на тендер з будівництва тролейбусної лінії на Мальованку подали пропозиції три фірми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус Мальованка Мойсеєв вул.Героїв Пожежних Шевчук  
Матеріали по темі