Місто

​Будівництво нової тролейбусної лінії на Мальованку у Житомирі хочуть закінчити до початку вересня

30 March 2021, 18:26

У Житомирі вже найближчим часом планують розпочати будівництво нової тролейбусної лінії на вулиці Героїв Пожежників. Виконувати роботи з будівництва нової лінії буде київська компанія, яка має досвід проведення подібних робіт.

«У нас вже визначена підрядна організація, яка буде виконувати ці роботи. Врегульовані практично всі технічні питання. Починаємо з реконструкції діючої підстанції, яка знаходиться на провулку річковому. Думаю, що вже найближчим часом розпочнеться роботи, всі дозволи отримано. Але є невеличкі затримки з технічної співпраці з нашим житомирським РЕМом. Виграла компанія з міста Києва «Ремводпласт Плюс». У них є аналогічні виконання договорів по Україні. На сьогодні вони будують лінію в Краматорську та Запоріжжі. Договір передбачає виконання робіт до кінця року, але по усним домовленостям будемо старатись, щоб це було до початку вересня, щоб діти могли спокійно дібратись до школи», - розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.


За планами ТТУ тролейбус звертатиме з вулиці Чуднівської на вулиці Героїв Пожежників, їхатиме прямо до взуттєвої фабрики, там розвертатиметься і буде повертатись на вулицю Чуднівську. Через центр міста маршрут пролягатиме до залізничного вокзалу.

«До цього проводилась аналітика. І все-таки основна функція, яку потрібно виконувати - це соціальний транспорт. Наш пільговик і наші пенсіонери - це люди, які мають право на безоплатний проїзд у комунальному транспорті, але в даний момент у них немає альтернативи. Будемо пробувати починати з 6 тролейбусів з інтервалом в 12 хвилин. Це попередні розрахунки ТТУ. Поки почнемо з 6 тролейбусів у графіку. Це не дуже довге плече, це гарний інтервал. Але якщо буде не вистачати, то будемо додавати і в процесі визначати», - каже заступник мера.

Будівництво тролейбусної лінії коштуватиме кілька десятків мільйонів гривень, більша частина яких - грантові кошти.

«Сам проєкт передбачає співфінансування з міського бюджету. В даному випадку з міського бюджету фінансуватиметься поточний ремонт. будівництво світлофорного об'єкта. Умовою гранту було те, що ми співфінансуємо свою частину. 2 мільйони євро - це грантові кошти. Вартість проєкту, яке ТТУ виставляло на тендер і виграв підрядник, якщо не помиляюсь, то це - 55 мільйонів гривень. Левова частка - це модернізація нашої діючої тягової підстанції. У нас їх взагалі 11 по місту і всі вони побудовані в 60-70 рр минулого сторіччя. Тому - це дуже доречний проєкт з точки економії електроенергії. На другому місці - це кабельна мережа, яка теж є дорогою. Ну, і встановлення опор», - розповідає Олександр Шевчук.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року на тендер з будівництва тролейбусної лінії на житомирську Мальованку подали пропозиції три фірми.

Нагадаємо, в лютому 2020 міська комісія з безпеки дорожнього руху активно обговорювала проєкт будівництва нової тролейбусної лінії на Мальованку, а саме за якою схемою рухатимуться тролейбуси. Тоді у коментарі Житомир.info начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний розповів, що старт реалізації проєкту залежить від тендеру, який проводитиметься на міжнародній електронній платформі ЄБРР. За його словами, визначення переможця торгів має зайняти щонайменше 2-3 місяці від оголошення закупівлі.


Як повідомляв Житомир.info, 31 липня 2019 у Житомирі уклали грантову угоду з ЄБРР на 2 млн євро, за які побудують тролейбусну лінію на Мальованку. Одразу потому в Житомирі розпочали роботу над проєктом нової тролейбусної лінії і планували обговорити маршрут з мешканцями мікрорайону Мальованка. У жовтні 2019 Житомирське ТТУ оголосило тендер на виготовлення проєкту будівництва тролейбусної лінії на Мальованку за 600 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус Мальованка Шевчук  
Матеріали по темі