Події

У Житомирі суд розглядав справу про пошкодження автомобілів дротом тролейбусної лінії: переглянув відео з камер на АЗС та дізнався нові факти

14 July 2021, 16:10

Богунський районний суд м. Житомира розглядав адміністративну справу стосовно пошкодження автомобіля дротом тролейбусної лінії, що було зафіксоване 17 червня 2021 року на майдані Визволення. Суд розглянув протокол відносно водія авто: у документі було вказано, що водій, рухаючись дорогою, порушив ПДР та зачепив дріт. Однак суд переглянув відео з камер, встановлених на АЗС, та дізнався про нові обставини події. Тож складу правопорушення у діях водія не знайшов.

Постанову стосовно вказаного адміністративного правопорушення Богунський районний суд м. Житомира виніс 30 червня 2021 року. В Єдиному державному реєстрі судових рішень постанова була оприлюднена 6 липня.

Так, розглянувши матеріали, які надійшли з відділу Управління патрульної поліції в Житомирській області, суд встановив, що водій «не врахував дорожньої обстановки та здійснив наїзд на перешкоду, а саме провід контактної мережі тролейбусів, який звисав над проїзною частиною. Внаслідок чого провід наніс механічне пошкодження транспортному засобу».

Скріншот з постанови Богунського районного суду м. Житомира від 30.06.2021

Водій у суді пояснив, що рухався у лівій смузі дороги, а обірваний провід звисав над правою смугою.

«В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що рухався у лівій смузі дороги, а обірваний провід знаходився в правій смузі. Провід розхитувався та вдарив його автомобіль у праву дверку. Зазначив, що будь-яких порушень ПДР не вчиняв», – йдеться у матеріалах суду.

Розібратися у ситуації суду допоміг відеозапис з камери відеоспостереження, встановленій на заправці. На кадрах відео видно, що обрив проводу контактної мережі стався під час руху тролейбуса. Однак водій тролейбуса не зупинився та не вжив жодних заходів, аби рух інших транспортних засобів був безпечним. Цікаво, що автомобіль водія, на якого склали протокол, був пошкоджений останнім, а не першим, як було відомо раніше (відповідно до першочергової інформації, автомобіль Toyota Avalon зачепив дріт, який звисав над дорогою, а він, провід, за інерцією ударив ще два автомобілі – Volkswagen Caddy та Volkswagen Passat).

«Як вбачається з дослідженого відеозапису з камери відеоспостереження АЗС, по майдану Визволення рухається тролейбус, під час руху якого здійснено обрив проводу контактної мережі, однак водій тролейбуса не зупинився, не вжив заходів щодо убезпечення руху для інших учасників дорожнього руху. Як вбачається з відео, провід розхитується в різні сторони по всіх смугах руху, пошкоджує декілька автомобілів та останнім пошкодив автомобіль, під керуванням ОСОБА_1. З відеозапису відеореєстратора автомобіля одного з транспортних засобів, якому було пошкоджено лобове скло, вбачається, що провід був некерований, розхитувався по всіх смугах руху, не було вжито заходів для безпеки руху транспортних засобів», – йдеться у постанові.

Зазначається, що описані факти під час перевірки обставин події та складання протоколу не були враховані «та побудовані (матеріали) лише на припущеннях, незважаючи на те, що опитані свідки зазначали про вказані обставини».

«Під час судового розгляду не здобуто доказів про те, що ОСОБА_1 порушив п. 2.3.б Правил дорожнього руху. Таким чином, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 124КУпАП, що свідчить про відсутність вини, а відтак робить неможливим притягнення його до адміністративної відповідальності за даною статтею», – вказано у постанові.

Тож суд постановив: «провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП закрити за відсутністю складу правопорушення».

Нагадаємо, 17 червня 2021 року на майдані Визволення у Житомирі обірваний дріт тролейбусної лінії пошкодив автомобілі: Toyota Avalon, Volkswagen Caddy та Volkswagen Passat. Відносно водія Toyota патрульні склали протокол: було відомо, що автівка зачепила дріт, який звисав, за інерцією провід ударив ще два автомобілі. Директор комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» міської ради Андрій Нечуйвітер в коментарі зазначав, що на момент автопригоди дріт уже звисав над проїжджою частиною. Тобто, він упав не під час руху вказаних автомобілів, а раніше.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус ТТУ тролейбусна лінія ДТП провід дріт аварія майдан Визволення  
Матеріали по темі