Суспільство

Кожен четвертий безробітний у Житомирській області – колишній працівник держуправління

24 липня 2021, 11:57

Станом на 22 липня 2021 року на обліку в Житомирському обласному центрі зайнятості перебувало близько 16 тисяч безробітних. Кожен четвертий з них – колишній працівник сфери держуправління.

Такі дані наведені у публікації на сайті Житомирського обласного центру зайнятості від 23 липня.

Так, 22 липня в обласному центрі зайнятості відбулась нарада керівників структурних підрозділів, під час якої підбили підсумки роботи за шість місяців 2021 року та визначили основні завдання на наступне півріччя. Розпочинаючи зібрання, директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна звернула увагу на основні зміни, що відбулись на ринку праці, та проаналізувала головні чинники, які ускладнюють роботу служби зайнятості.

«З початку року в області майже на дві тисячі зменшилась кількість зареєстрованих безробітних, на сьогодні ми маємо на обліку близько 16000 пошукачів роботи. У липні ми також фіксуємо уповільнення темпів реєстрації нових клієнтів: станом на сьогодні статус безробітного з початку місяця отримали на понад 300 осіб менше, як за таку ж кількість робочих днів червня. Але нас турбує значне цьогорічне скорочення обсягів працевлаштування і реєстрації вакансій у порівнянні зі складним 2020 роком. Зменшення цих показників відбулось відповідно на 22 і 17 відсотків», – зазначила Галина Корінна.

Директорка обласного центру зайнятості також назвала основні чинники, які негативно впливають на процес працевлаштування безробітних.

«Є кілька чинників, які негативно впливають на результати нашої роботи. Так, кожен четвертий з нині безробітних – колишній працівник сфери держуправління, яким важко знайти підходящу роботу. Близько половини наших клієнтів – жителі сільської місцевості, де немає роботодавців у населених пунктах і зручної транспортної доступності до найближчих місць роботи. До того ж, на підприємствах області, які стабільно працюють, практично відсутня плинність кадрів, а значить і додаткова кадрова потреба. А капітальні інвестиції, які заходять в регіон, здебільшого вкладаються в модернізацію і технічне оснащення, яке позначається лише зменшенням чисельності персоналу», – пояснила Галина Корінна.

Під час наради заступниця начальника управління, начальниця відділу з питань праці, зайнятості населення та соціального діалогу департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА Тетяна Цільора звернула увагу, що цьогоріч в обласній програмі соцекономрозвитку виділені кошти у сумі 280 тис. грн на співфінансування разом з місцевими бюджетами надання допомоги безробітним на започаткування власної справи. Мова йде про виділення непрацюючим жителям громад 70 тис. грн на поворотній основі для придбання обладнання, необхідного у веденні бізнесу.

Як повідомляв Житомир.info, постановою Кабінету міністрів від 28 грудня 2020 року була затверджена загальна чисельність працівників РДА новоутворених районів – 669: в райдержадміністраціях Житомирської області треба буде скоротити 847 штатних одиниць. Перше розпорядження, яке голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко підписав в 2021 році, стосувалося граничної чисельності працівників чотирьох райдержадміністрації. 20 січня Бунечко вніс зміни в це розпорядження, затвердивши нову чисельність РДА: Бердичівська – 125 (було 159), Житомирська – 220 (було 192), Коростенська – 180 (було 159), Новоград-Волинська – 144 (було 159).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: безробіття безробітний робота центр зайнятості ЦЗ служба зайнятості  
Матеріали по темі