Суспільство

У Житомирській області на одну вакансію керівника та службовця претендує 20 безробітних, – Центр зайнятості

28 липня 2021, 15:52

Станом на 1 липня 2021 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості Житомирської області, становила 2,4 тис. одиниць, а це на 15% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Такі дані наведені в аналітичних матеріалах на сайті Житомирського обласного центру зайнятості.

«За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігався на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 26% всіх поданих вакансій (водій, оператор виробничої дільниці, машиніст екскаватора, тракторист, токар); кваліфікованих робітників з інструментом – 23% (швачка, слюсар-ремонтник, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування); працівників сфери торгівлі – 14% (продавець, кухар, офіціант, бармен, охоронник); некваліфікованих працівників – 11% (підсобний робітник, укладальник-пакувальник, вантажник, кухонний робітник, оброблювач ковбасних виробів, сторож, прибиральник службових приміщень); професіоналів та фахівців – по 9% (інспектор, спеціаліст державної служби, бухгалтер, сестра медична); керівників, менеджерів – 4% (менеджер із збуту, начальник відділу, головний бухгалтер, головний інженер)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Так, станом на 1 липня 2021 року, в середньому, на одне вільне робоче місце претендувало 7 безробітних (на 1 липня 2020 року – 10 осіб). Примітно, що найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед службовців та керівників (на 1 вакансію претендували 20 осіб), технічних службовців та кваліфікованих робітників сільського господарства (по 14 осіб).

Нагадаємо, станом на 22 липня 2021 року на обліку в Житомирському обласному центрі зайнятості перебувало близько 16 тисяч безробітних. Кожен четвертий з них – колишній працівник сфери держуправління.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр зайнятості ЦЗ вакансія безробіття безробітний  
Матеріали по темі