Місто

Директор КП «Житомирводоканал» розповів, як аварія на насосній станції вплинула на якість води у Тетереві і коли припиниться скид стоків

9 August 2021, 14:04

У ніч на 7 серпня у Житомирі сталася аварія на колекторі головної каналізаційної насосної станції, через яку у річку Тетерів потрапили неочищені стоки. Сьогодні, 9 серпня, директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін розповів, як аварія вплинула на якість води в річці та, як підприємство відновлюватиме роботу.

«Наше завдання на сьогоднішній день – в першу чергу запустити один з насосних агрегатів, щоб припинити скид стічних вод в річку і розпочати його перекачувати на очисні споруди каналізації. Для того нами було вивезено двигуни насосних агрегатів до спеціальних сушарок, там вони протягом доби проходили процес висушування, і зараз ми монтуємо перший двигун насосного агрегату № 3 для того, щоб сьогодні запустити його в роботу і почати процес перекачки. На підході в нас другий двигун, який ми плануємо забрати сьогодні з м. Бровари, де він також проходить процес сушки і також його завтра ввести в експлуатацію. Ми плануємо, що в цей день запрацює насосний агрегат № 3, але ми говоримо про це дуже обережно, бо багато нюансів, все ж таки всі двигуни були затоплені», — розповідає Андрій Нікітін.


Андрій Нікітін також зазначив, що лаборторія КП «Житомирводоканал» кожні дві години проводить аналіз води в річці Тетерів.

«Кожні дві години в них виходить моніторити якість води в річці щодо скиду аж до дамби біля паперової фабрики, за дамбою, а також вище ніж скид з головної каналізаційної насосної станції. Разом з насиченням нашої річки стічними водами, а також зі спекою, яка була вчора, показники по кисню погіршилися. В суботу вони були вище норми, це було близько 5 мг/л при допустимій нормі не нижче ніж 4 мг/л, але через вчорашню спеку в середньому з 3,5 мг/л знизилися наприкінці дня до 2,8 мг\л. Була не така спекотна ніч, на сьогоднішній день більш менш ситуація покращилася, але все одно ми знаходимося нижче ніж норматив по кількості кисню. В першу чергу це вплив на флору і фауну, і він впливає на можливість риб жити в цій воді. якщо їм не вистачає кисню — вони починають задихатися», — каже Андрій Нікітін.

За словами Андрія Нікітіна, наразі скид стоків у річку продовжується, він припиниться лише тоді, як в роботу запустять перший насос.

Нагадаємо, 7 серпня відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, на якому вирішили щогодини проводити аналіз води в річці.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: річка стоки аварія водоканал Нікітін  
Матеріали по темі