Економіка

Кабмін з 1 жовтня знижує тариф на електроенергію для тих, хто споживає менш ніж 250 кВт на місяць

11 August 2021, 13:52

За ініціативи президента Володимира Зеленського, тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш ніж 250 кВт на місяць, буде знижено до 1,44 грн за кВт/год.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 11 серпня – інформує пресслужба Кабміну.

«Для тих українських родин, які споживають більше 250 кВт на місяць ціна залишається без змін – тобто 1 гривня 68 копійок», - повідомив глава Уряду.

Нові правила почнуть діяти з 1 жовтня 2021 року.

Прем’єр-міністр також зупинився на питаннях щодо тарифів на газ.

«НАК «Нафтогаз» запустив тарифний план «Комфортний сезон». За цим планом кубометр газу буде коштувати 7,96 грн з ПДВ незалежно від того, якою буде ринкова ціна на біржах. Тарифний план діє з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Це дійсно дуже вигідна пропозиція, адже ми бачимо, що ціни на газ на європейських біржах майже досягли 20 гривень за кубічний метр блакитного палива», - заявив прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль також додав, що НАК «Нафтогаз» пропонує вигідний тариф для комунальних підприємств, які забезпечують населення теплом та гарячою водою.

«Можна на рік зафіксувати тариф і платити по 7 гривень 42 копійки за кубометр газу. Закликаю місцевих керівників не гаяти час і скористатися вигідними пропозиціями, які дозволять їм збалансовано вирішити питання з тарифами на тепло, які вони тепер встановлюють», - підсумував очільник Уряду.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну 28 липня цього року прем’єр-міністр заявив, що ціна на електроенергію для населення, яка мала зрости з 1 серпня, поки залишається без змін – 1,68 грн/кВт год.

Як повідомляв Житомир.info, 28 грудня 2020 року Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483», якою, зокрема, було подовжено строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО): Кабмін визначив єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт та пояснив, що в умовах ринку, який мав запрацювати з 31 березня 2021 року, тарифу на електроенергію для населення міг зрости в 2,5 раза – до близько 3.30 грн/кВт год.

Зазначимо, що з 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу для населення, в якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу. У листопаді цього ж року ціна на природний газ суттєво зросла, у «Нафтогазі» зміну цін пояснили сезонним фактором та підвищенням оптової ціни на паливо. 18 січня 2021 року на засіданні Кабінету міністрів прийняли постанову про граничну ціну на газ для населення: 6,99 грн за 1 куб.м з 1 лютого по 31 березня 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ тариф електроенергія Шмигаль  
Матеріали по темі