Місто

Мер Житомира прогнозує, що цього року централізоване опалення буде дешевше, ніж автономне

1 September 2021, 15:25

В цьому році вперше буде ситуація, коли централізоване опалення буде дешевше, ніж індивідуальне.

Про це Сухомлин сказав на черговому засіданні міськвиконкому 1 вересня під час розгляду питання про коригування інвестиційної програми комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» на 2021 рік, де зокрема, йшлося про під’єднання до комунальної тепломережі ЖК «Вернісаж», який знаходиться на межі Житомирської та Оліївської громад.

«Ціна на газ для населення в цьому році все одно буде вищою, ніж ціна, яку «Нафтогаз» за погодженням з Кабміном надав підприємствам теплової енергетики. Я думаю, що ця тенденція з кожним роком буде посилюватися, і новобудови будуть під’єднуватися до централізованого опалення», - сказав Сергій Сухомлин.

Директор КП Дмитро Рогожин зауважив, що в цьому році почалася тенденція відновлення централізованого теплопостачання та централізованої подачі гарячої води.

«Минулого року була «перша ластівка» - аграрний університет, який передав 12 тис. кв.м площі на центральне теплопостачання. Зараз ми закінчуємо проєкт, щоб цього року повністю забезпечити теплом обласну державну адміністрацію та прилеглі будинки. Також поновлюється цілорічне гаряче водопостачання міської лікарні №1 і цього року ми поновлюємо централізоване гаряче водопостачання на два основні корпуси лікарні №2. Це дуже гарна тенденція, яка дасть можливість реально зменшити навантаження на бюджет», - сказав Дмитро Рогожин.

Сергій Сухомлин розповів про нараду в Мінрегіоні, яка відбулася 31 серпня за участю голів ОДА та мерів міст трьох областей – Житомирської, Київської та Чернігівської.

«На цій нараді було оголошено про те, що Офіс президента поставив задачу не підіймати тарифи для населення в цьому опалювальному сезоні. Ми розуміємо, що та ціна на газ, яка зараз є і в Європі (більш як 600 доларів за 1 тис. куб.м), а рік тому було 150 доларів – це політичні моменти, спекуляція Росії навколо газогону «Північний потік-2»: вони таким чином тиснуть на Європу щодо запуску цього газогону. Легше Україні від цього точно не стане, але на цей рік держава разом з «Нафтогазом» зафіксувала тариф 7420 грн/куб.м для підприємств теплової енергетики. Якщо порівнювати з ринковою ціною на газ (20 тис. грн), то це в три рази менше, а це більше минулорічної, яка меморандумом була зафіксована на рівні 6900 грн. Держава бере на себе дотацію різниці ціни, до міст було прохання не підіймати тарифи. Нагадаю, що минулого року у нас тариф був 1807 гривень за гігакалорію. Якщо ми закладаємо в тариф ціну 7420 грн, то тариф у нас зростає лише на 6,5%. Зараз ми разом з обласною адміністрацією розраховуємо, як зробити так, щоб не підіймати тариф і залишити його на рівні минулого року», - наголосив мер Житомира.

Він зазначив, що на бюджету сферу фіксована ціна на газ не розповсюджується і там буде ринкова ціна на газ, тому важливо ввести в експлуатацію котельну на щепі, звідки тепло зможуть направити на бюджету сферу – садочки, школи, інші навчальні заклади. Сухомлин ще раз наголосив, що в цьому році тариф на газ для теплокомуненерго буде меншим, ніж тариф для населення.

«Ми прогнозуємо, що платіжка за газ при автономному опаленні буде вищою ніж у людей, які матимуть централізоване опалення. Давайте подивимось, яку ціну на газ для населення виставить «Нафтогаз» в жовтні», - сказав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, в травні цього року прем’єр-міністр наголошував, що Уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго і не зобов’язує «Нафтогаз» продавати «блакитне паливо» по фіксованій ціні.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2021 року Уряд встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр, вона мала діяти з 1 лютого по 31 березня 2021 року. В квітні ТОВ «Житомиргаз Збут» утримувало зазначену ціну, а з 1 травня вартість 1 куб.м газу зросла до 7,99 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком тариф Сухомлин Житомиртеплокомуненерго газ тепло Рогожин теплопостачання  
Матеріали по темі