Суспільство

У Житомирській області пошуківці розкопали 12 солдатів Вермахту, а з ними особисті речі та квиток на польську виставу

28 вересня 2021, 10:18

На території колишнього Лугинського району Житомирської області у вересні пошуківці розкопали 12 солдат армії Вермахту.

Про це 28 вересня повідомили на сторінці Історико-патріотичного об’єднання «Пошук» у Facebook.

«12 вересня в Лугинському районі Житомирської області відпрацьовували "легенди" місцевих жителів про закопаних червоноармійців. Пів дня траплялося лише побутове сміття і надія когось знайти ставала все примарнішою. Проте нам допоміг старий перевірений метод - шурфіння землі. Було прийнято рішення у ймовірному місцезнаходженні солдат прокопати траншею, довжиною 5-7 метрів і шириною 40 см для того, щоб впевнитись на 100% чи є там хтось чи немає. Інтуїція не підвела і за декілька метрів на глибині 30 см з'явилась перша кістка. За 10 хв. в іншому кінці шурфу з'явилась інша кістка. Було прийнято рішення розширити ями.

В процесі розкопок траплялися алюмінієві люверси від німецьких плащ-палаток та шкіряні люверси від радянських плащ-палаток. На шиї одного з солдат виявився алюмінієвий жетон з номером підрозділу та особистим номером бійця. Стало зрозуміло, що в ямах лежать солдати Вермахту. Першого дня вдалося розкопати рештки 6 солдат. Двоє лежало по одинці, один на спині, другий на животі, інші 4-ро лежали в ямах по двоє. Один з солдатів мав два зубні протези… На всіх — 3 жетони. Продовжити роботу вдалося лише 26 вересня. На початку дня продовжили шурфи праворуч і ліворуч. З одного боку знайшли 2-х солдат в одній ямі, з іншого боку шурфу ще 4-х. Солдати при собі мали особисті речі, серед яких декілька гребінців, дзеркальце, хлорниці/лозантинниці, чорнильна ручка, складний ніж, гумка та точилка для олівців, презервативи, при одному з солдат були залишки гаманця в якому лежали квитки на театральну виставу в польському місті Бітом (нім. Beuthen), при іншому солдаті в кишені лежав свисток та німецька нагорода Залізний Хрест 2 класу, ймовірніше за все солдат отримав її за Польську кампанію», - йдеться у повідомленні.

Пошуківці зазначають, що загалом за 2 дні роботи на локації було виявлено 12 солдат Вермахту і 9 жетонів. Про свою знахідку було повідомлено представника Народної Спілки Німеччини по догляду за військовими похованнями (так звану організацію Фольксбунд) і підготовлено відповідну документацію для подальшої передачі решток солдат для перепоховання на збірному німецькому військовому кладовищі.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2020 року У Житомирській області пошуківці розкопали останки солдата Вермахту, а з ним німецько-російський розмовник, каблучку та особисті речі

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Вермахт солдат пошук рештки  
Матеріали по темі