Економіка

Міненерго нагадує, що з 1 жовтня буде знижений тариф на електроенергію для економних споживачів

30 September 2021, 11:53

Для 80% населення України тариф на електроенергію з 01 жовтня 2021 року становитиме 1,44 грн за кВт/год за умови споживання до 250 кВт/год на місяць. Для всіх, хто споживає більше 250 кВт/год на місяць, ціна залишатиметься незмінною – 1,68 грн за весь обсяг споживання.

Про це 30 жовтня нагадала пресслужба Міністерства енергетики.

Завдяки розробленій Міністерством енергетики фінансовій моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО) державні виробники електроенергії, НАЕК «Енергоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго», які забезпечують виконання спецобов’язків, отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсуватиме різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії.

«Нова модель ПСО дає можливість державним компаніям стабілізувати та покращити свій фінансовий стан. В свою чергу, це дає змогу забезпечувати знижену ціну на електроенергію для вразливих верств населення», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

НАЕК Енергоатом» вже розпочав роботу за новою моделлю. 23 вересня компанія продала на аукціонах електроенергію в обсязі 1,38 млн МВт/год для постачання населенню у жовтні 2021 року.

«Укргідроенерго» сплатило 1 млрд грн ДП «Гарантований покупець» та забезпечило авансування послуг щодо постачання електроенергії за новим зниженим тарифом.

Міненерго наголошує, що тарифи на електроенергію гарантовано будуть незмінними протягом всього опалювального сезону.


Нагадаємо, на засіданні Кабміну 28 липня цього року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ціна на електроенергію для населення, яка мала зрости з 1 серпня, поки залишається без змін – 1,68 грн/кВт год. На засіданні Уряду 11 серпня Шмигаль повідомив, що за ініціативи президента тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш ніж 250 кВт на місяць, буде знижено до 1,44 грн за кВт/год.

Як повідомляв Житомир.info, 28 грудня 2020 року Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483», якою, зокрема, було подовжено строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО): Кабмін визначив єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт та пояснив, що в умовах ринку, який мав запрацювати з 31 березня 2021 року, тарифу на електроенергію для населення міг зрости в 2,5 раза – до близько 3.30 грн/кВт год.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тариф електроенергія Міненерго  
Матеріали по темі