Події

​Двоє бізнесменів, які три роки будували спортмайданчик у селищі Житомирської області, «відмили» 333 тис. грн: справу передали до суду

4 October 2021, 18:52

У Житомирській області судитимуть засновника та керівника приватного товариства за привласнення понад 330 тис. грн бюджетних коштів під час будівництва спортивного майданчика у селищі Червона на Андрушівщині.

Про це 4 жовтня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Бердичівською окружною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт за фактом службового підроблення документів, привласнення майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем у великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України).Слідством встановлено, що злочин скоїли у грудні 2017 року двоє посадовців - засновник і керівник житомирського товариства з обмеженою відповідальністю під час будівництва за бюджетні кошти на загальну суму 1,4 млн грн спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям в смт Червоне Бердичівського (раніше Андрушівського) району», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за даними прокуратури, по закінченню ремонту керівник товариства-підрядника спільно із партнером по бізнесу внесли до офіційних документів недостовірні відомості, завищивши обсяги виконаних будівельних робіт та використаних матеріалів на загальну суму понад 330 тис. грн.

«Унаслідок службового підроблення із бюджету зайво перераховано понад 330 тис. грн, які ними були привласнені. З метою відшкодування завданих територіальній громаді збитків, процесуальним прокурором заявлено до суду позов про стягнення з фігурантів справи зазначеної суми. Також накладено арешт на майно керівника товариства – два автомобілі. Справу скеровано до Андрушівського районного суду. Публічне обвинувачення забезпечуватиме Бердичівська окружна прокуратура», - повідомили у прокуратурі.

На ресурсі ProZorro оприлюднено кілька договорів, укладених Червоненською селищною радою на будівництво спортивного майданчику для міні-футболу зі штучним покриттям по вулиці Кооперативній, 3.

Перший договір від 26 грудня 2017 року укладений з ФОП Мельник Микола Вікторович (зареєстрований в Житомирі по провулку Малому) на 1 млн 426,5 тис. грн. Роботи мали бути завершені до 30 вересня 2018.

17 грудня 2019 був укладений другий договір на будівництво цього ж спортмайданчику в Червоному. Цього разу угоду уклади з ТОВ «Квадрбуд-1» - будівельною фірмою з села Черемошне Житомирського району, директором якої з травня 2019 є той самий Мельник Микола Вікторович. Вартість нового договору склала 675,3 тис. грн. Роботи мали завершитися до кінця 2019 року.

Втім 17 квітня 2020 року Червоненська селищна рада уклала третій договір по цьому ж об’єкту: знову з ТОВ «Квадрбуд-1», цього разу на суму 333,9 тис. грн. Роботи мали б завершитися до початку осені 2020.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднена ухвала Бердичівського міськрайонного суду від 22 вересня 2021 року щодо обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов’язання підприємцю з Житомира – підозрюваному у службовому підробленні і привласненні бюджетних коштів під час будівництва спортмайданчику у селищі Червоне.

«В обгрунтування клопотання зазначає, що Досудовим розслідуванням установлено, що у грудні 2017 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі в тексті ФОПОСОБА_1 ), виконуючи роль організатора та виконавця кримінальних правопорушень, у злочинній змові зі своїм знайомим ОСОБА_2 , який зареєстрований фізичною особою-підприємцем (надалі в тексті ФОПОСОБА_2 ) та виконував роль співвиконавця кримінальних правопорушень, при виконанні підрядних робіт по будівництву спортивного майданчику для міні-футболу зі штучним покриттям по АДРЕСА_2 , шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів в галузі будівництва привласнили кошти місцевого бюджету за наступних обставин», - йдеться в матеріалах суду.

Загалом, за матеріалами суду, недостовірні відомості щодо обсягів витрачених матеріалів і виконаних робіт до відповідних актів вносились 7 разів, таким чином «бізнесмени» завищили вартість будівництва спортмайданчика на 333 тис. 48,48 грн.

Скріншоти з ухвали суду

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2019 в Житомирській ОДА розподілили майже 5,8 млн грн субвенції на будівництво дев’яти спортивно-ігрових майданчиків, з яких на такий майданчик на Кооперативній, 3 на території Червоненської ЗОШ виділили 877,9 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Червоне спортмайданчик підрядник привласнення підробка підозра  
Матеріали по темі