Влада

Житомирський виконком скасував право власності на базу «Лісовий берег», за яку судиться ОДА

6 October 2021, 13:02

Виконавчий комітет Житомирської міської ради скасував свідоцтво про право власності на турбазу «Лісовий берег», яке було видане ДП «Житомиртурист» в 2001 році.

Питання було включене як додаткове до порядку денного чергового засідання міськвиконкому 6 жовтня.

«Існує свідоцтво про право власності на будівлі туристичної бази «Лісовий берег», це територія, яка межує з нашим гідропарком, ніби то видане 10 січня 2001 року виконкомом міської ради обласному дочірньому підприємству по туризму та екскурсіях «Житомиртурист» Українського закритого акціонерного товариства по туризму та екскурсіях «Укрпрофтур». Однак, якщо дослідити це свідоцтво, то підставою його видачі зазначено рішення виконавчого комітету міської ради від 21 грудня 1972 року №1045, але з архівної копії даного рішення вбачається, що воно стосується виключно нагородження восьми багатодітних матерів урядовими нагородами і жодним чином не стосується реєстрації права власності. Фактично це свідоцтво є підробленим, факт підробки встановлений в рамках відповідного кримінального провадження. Тому даним проєктом рішення пропонується визнати свідоцтво про право власності на туристичну базу «Лісовий берег» від 10 січня 2001 року таким, що не видавалося виконавчим комітетом міської ради та є недійсним», - пояснив директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.

Перша заступниця мера Світлана Ольшанська пояснила, що дане рішення приймається у зв’язку з судовими позовами і міськрада таким чином висловлює свою позицію до даного документа.

Рішення на засіданні міськвиконкому ухвалили одноголосно.

Нижче – фото документів, про які згадував директор юрдепартаменту (фото з сайту «Перший житомирський»)Зауважимо, що 24 вересня 2021 року Господарський суд Житомирської області розглядав позовну заяву виконкому Житомирської міської ради щодо визнання незаконним та скасування свідоцтва від 10.01.2001 року про право власності на будівлі туристичної бази «Лісовий берег» і ухвалив повернути позовну заяву міськвиконкому.

Скріншот з ухвали суду

Нагадаємо, суди за турбазу, яка знаходиться у житомирському гідропарку, тривають з 2018 року: рішенням від 5 листопада 2018 року Господарський суд міста Києва відмовив ДП «Житомиртурист» у задоволенні позову про скасування розпорядження голови ОДА Ігоря Гундича, яке дозволило прийняти нерухомість колишньої турбази «Лісовий берег» (м. Житомир, Чуднівське шосе, 1) у державну власність в особі Житомирської ОДА. Позивач оскаржив рішення суду першої інстанції, але постановою від 4 лютого 2019 року Північний апеляційний господарський суд залишив апеляцію ДП «Житомиртурист» без задоволення. Тоді позивач звернувся до Верховного суду і постановою від 17 квітня 2019 року колегія суддів Касаційного господарського суду вирішила постанови господарського та апеляційного суду скасувати, а справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції. І з другої спроби ДП «Житомиртурист» справу виграло: рішенням від 9 вересня 2019 року позов про скасування розпорядження голови ОДА був задоволений. Апеляцію на це рішення Житомирська ОДА програла.

Водночас в березні 2019 року Житомирська облдержадміністрація звернулася до Господарського суду Житомирської області з позовом до ДП «Житомиртурист» щодо скасування свідоцтва про право власності на турбазу «Лісовий берег». Але провадження за цим позовом в червні 2019 року було зупинене і в травні 2021 року, після набрання законної сили вищеописаного рішення на користь ДП «Житомиртурист», поновлене.

Чергове судове засідання призначене на 12 жовтня 2021 року.

Як повідомляв Житомир.info, 16 листопада 2018 року віцепрем’єр-міністр Геннадій Зубко разом із головою Житомирської ОДА Ігорем Гундичем, головою облради Володимиром Ширмою та міським головою Сергієм Сухомлином у колишньому «Лісовому березі» урочисто відкрили реконструйований Центр вертебрології із Центром реабілітації учасників АТО. Реконструкція та облаштування «найсучаснішого в Україні» Центру реабілітації тривала більш ніж рік: роботи обійшлися у 55 млн грн – кошти Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету.

Фоторепортаж від 1 лютого 2019 про реконструйований Центр вертебрології та новостворений житомирський «Дім ветерана» дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком Лісовий берег суд Центр вертебрології власність Житомиртурист Укрпрофтур турбаза гідропарк  
Матеріали по темі