Місто

​Міжобласні поїздки лише для вакцинованих або з ПЛР-тестом: як працюють обмеження на житомирському вокзалі та хто перевіряє документи

21 October 2021, 15:12

З 21 жовтня для міжобласних поїздок пасажирам у регіонах з «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнями епіднебезпеки потрібно мати COVID-сертифікат (у паперовому вигляді чи у додатку «Дія») або негативний ПЛР-тест. Ці правила відсьогодні діють у Житомирській області, яка з 4 жовтня перебуває в помаранчевій зоні.

На центральному автовокзалі нам підтвердили, що обмеження діють, але документи у касах не перевіряють.

«Вам потрібен сертифікат або ПЛР-тест, зроблений протягом останніх трьох діб. Наскільки знаємо, ми на межі областей буде стояти блок-пост і вони будуть перевіряти. Ми не перевіряємо і водії теж, просто вас можуть на межі області висадити з автобуса», - роз’яснюють у касі автовокзалу.

Водії маршруту «Київ-Житомир» розповідають, що усю відповідальність поклали на них та перевізника, адже саме вони перевіряють наявність COVID-сертифікат або негативного ПЛР-тесту у пасажира.

«Сам водій перевіряє сертифікати, чи є ПЛР-тест, чи є він в «Дії» і тоді відправляємося тільки. У мене такий же, я у лікаря взяв, тому на це і звертаю увагу, а в «Дії» коли прив’язано, то там підробки не буде. Пасажири всі знають, є ті, хто не знає, є дуже багато пасажирів, яких залишаємо на дорозі, не беремо, тому що у них немає тестів. Поліція зранку не зупиняла, але була в Києві на залізничному вокзалі, ходять там і перевіряють», - говорить водій Андрій.


Натомість водії не розуміють, чому повинні відповідати за наявність документів у пасажирів і вважають, що це мають робити контролюючі органи влади.

«Просто цю відповідальність потрібно зняти з водія і з фірми, тому що такі штрафи неймовірні: чи 36 тисяч, чи 175 тисяч. Вибачте, ми стільки не заробляємо», - додає водій Андрій.

Через нові правила зменшився пасажиропотік, адже водіям доводиться відмовляти людям, які не мають сертифікату або ПЛР-тесту.

«Тільки сьогодні дізналася, коли підійшла до водія, що по сертифікату. Не знаю, що робити, питаю у людей, чи можна доїхати до Києва. Як такий вийшов закон, то потрібно вакцинуватися, але для цього потрібно доїхати в Київ, а яким шляхом...», - каже Олена.

«Взяла за свій рахунок, тому що у мене батько, якому 80 років у лікарні. Вибачте, у мене немає доступу, сиджу поки за свій рахунок, поки не знаю, що робити. У мене немає сертифіката, тому що здоров’я не дозволяє», - розповідає жінка.

Наявність COVID-сертифікату або негативного ПЛР-тесту перевірятимуть також у поїздах. Від пасажирів до 18 років цих документів не вимагатимуть.

В Житомирській області створені рейдові групи, до складу яких входять працівники Держпродспоживслужби та поліції, які повинні перевіряти дотримання карантинних обмежень, зокрема, у транспорті.

Нагадаємо, за минулу добу Житомирська область встановила новий рекорд за кількістю виявлених випадків COVID-19. Якщо абсолютним максимумом весняної хвилі стало 1082 нових випадки за добу в області, то за 20 жовтня 2021 зафіксували вже 1562 випадки.

Як повідомляв Житомир.info, 11 жовтня 2021 року на позачерговому засіданні Кабмін затвердив нові правила міжрегіональних автобусних перевезень, відповідно до яких водії та пасажири повинні мати COVID-сертифікат або негативний тест.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус карантин тест сертифікат вакцинація перевезення вокзал  
Матеріали по темі