Влада

​Суд зобов’язав Держгеонадра видати спецдозвіл столичній фірмі на видобуток бурштину в Житомирській області

26 October 2021, 16:37

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Державну службу геології та надр видати ТОВ «Екологічні технології та будівництво» спецдозвіл на видобуток бурштину на ділянці Білківська в Житомирській області.

Відповідне рішення суд прийняв 13 жовтня 2021 року.

З судового рішення відомо, що ще у березні 2017 року ТОВ «Екологічні технології та будівництво» звернулось до Держгеонадр із заявою та документами для отримання спеціального дозволу на видобування бурштину на ділянці Білківська (площі № 1, 2, 3), загальною площею 429,32 га, що знаходиться в Коростенському районі Житомирської області. Держгеонадра направили вказані документи для погодження до Житомирської облради та Міністерства екології та природних ресурсів України: перші погодили документи, другі - ні, оскільки документи були подані не у повному обсязі.

У червні того ж року Держгеонадра відмовили позивачу у наданні спеціального дозволу на підставі наказу Мінприроди та повернули його заяву фірмі.

Тоді ТОВ повторно подало до Державної служби геології та надр України відповідну заяву на отримання спецдозволу з комплектом документів, однак Держгеонадра знову відмовили через наявність технічної помилки кутових точок у каталозі та на ситуаційному плані географічних координат ділянки та невідповідністю номерів коду ЄДРПОУ заявника, а саме, на печатці та бланку заяви.

З вересня 2017 року починаються судові тяганини: ТОВ «Екологічні технології та будівництво» подало позов до Держгеонадр України про визнання протиправними дій Держгеонадр та зобов’язання видати спецдозвіл. 29 листопада 2017 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги повністю.

Держгеонадра подали апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва. Однак 18 січня 2018 року апеляційну скаргу повернули Держгеонадрам.

5 квітня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд постановив залишити без змін постанову Окружного адміністративного суду міста Києва.

10 червня 2021 року Верховний суд направив справу на повторний розгляд.

Тоді справа потрапила до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Вовка Павла В’ячеславовича, який і очолює ОАСК.

23 червня ухвалою суду суддя вирішує здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

26 липня 2021 року до суду надійшло повідомлення заступника Генерального прокурора Якубовського М. про вступ у справу на стороні відповідача з метою захисту інтересів держави.

Позовні вимоги ТОВ мотивовані тим, що Держгеонадра після отримання заяви фірми з відповідним комплектом документів щодо отримання спеціального дозволу на видобування бурштину, не вчинив жодних дій, передбачених ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, який затверджено постановою Кабміну від 30 травня 2011 року № 615, проте прийняв рішення про відмову у видачі спеціального дозволу ТОВ на видобування бурштину, а відтак така відмова є протиправною.

Також позивачем зазначається, що товариство неодноразово зверталось із відповідними заявами на отримання спеціального дозволу на видобування бурштину, проте Держгеонадра постійно відмовляли в отриманні такого дозволу виключно з формальних підстав.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши на те, що дії, щодо відмови позивачу у видачі спеціального дозволу на видобування бурштину на ділянці Білківська вчинялись у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому є правомірними. У наданому суду відзиві на позов заступник Генерального прокурора просив відмовити у задоволенні позовних вимог з огляду на їх безпідставність.

Розглядаючи матеріали справи, суд звернув увагу на те, що обставини ненадання позивачем повного пакету документів разом із заявою про надання спеціального дозволу на користування надрами від 29 травня 2017 року, не були підставою для вчинення відповідачем оскаржуваних дій, що виразились у відмові позивачу у видачі спеціального дозволу на видобування бурштину.

Відтак, суд, враховуючи наведені вище вимоги законодавства та встановлені обставини справи, оцінив дії Держгеонадр по відмові позивачу у наданні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин, як протиправні, а тому вбачаються у даному випадку правові підстави для задоволення позовних вимог.

ТОВ «Екологічні технології та будівництво» засноване в 2013 році в Києві. Спеціалізується фірма на добуванні інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, н. в. і. у, статутний капітал - 4 млн грн. Засновниками фірми є кіпрська компанія «Афті Інвестментс Лімітед», Іванова Марія, Шилигін В’ячеслав, Сбітнєва Наталія та ТОВ «Амбенрінвесті». Власником ТОВ «Амбенрінвесті» є Капустюк Анатолій, який був помічником нардепа Олега Ляшка (2014-2019 р).

В'ячеслав Шалигін є співмешканцем Лідії Шалигіної. Як з’ясували у 2015 році телевізійники «Наших грошей», на Лідію Шалигіну свого часу було записано кілька ділянок у захопленому Чернечому лісі під Києвом. Серед власників землі також були тодішні два заступники голови СБУ Віталій Маліков і Олег Фролов, яких призначав президент Порошенко. В'ячеслав Шалигін разом із Олексієм Близнюком (сином ексгубернатора Донецької області), Олегом Куріциним та Володимиром Сбітнєвим є засновниками вугільної компанії «Темп-ЛТД-А». А Володимир Сбітнєв володіє в свою чергу компанією Восток-Вугілля АГ. У 2016 році «ЛІГА.net» повідомляла, що Восток-Вугілля АГ нелегально вивозить вугілля з Донбасу до Росії.

Нагадаємо, 18 серпня 2017 року Житомирський окружний адміністративний суд відмовився задовольнити позов прокуратури про незаконність погодження надання спецдозволу ТОВ «Екологічні технології та будівництво» на видобуток бурштину в Житомирській області на площі 429 га.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Екологічні технології та будівництво бурштин Білківське суд дозвіл Держгеонадра  
Матеріали по темі