Місто

Чому в Житомирі садочки, які мають власні котельні, залишилися без тепла та як там зігрівають дітей

27 October 2021, 14:12

У Житомирі дитячі садочки № 35, 39, 15, 41 та 28 досі не опалюються. Працівники дошкільних навчальних закладів намагаються власними силами зігрівати приміщення. Завідувачка дитсадка №35 Тетяна Романенко каже: температура повітря у кімнатах відповідає санітарним нормам, тут працівники роблять все необхідне, щоб забезпечити теплом кімнати дитсадка і діти не замерзли.

«Вранці, о 4-ій годині, наші сторожі вмикають обігрівачі по групах: спочатку в роздягальній кімнаті, потім в груповій кімнаті, потім ми вмикаємо там, де дітки сплять, тому температура відповідає санітарним вимогам – від 18 до 23 градусів. Необхідної температури повітря в нас дотримуються за допомогою обігрівачів. Така виникла ситуація, все, що залежить від дошкільного навчального закладу, ми робимо так, щоб дітям було затишно, тепло і були гарні умови. Дітки завжди в русі, всі заняття проводяться в ігровій формі, щоб діти менше сиділи за столами, в нас гаряче харчування, проводимо прогулянки, погода зараз сприяє. Батьки, з якими я спілкуюся особисто, розуміють нас, що така зараз ситуація, ми робимо все, що в наших силах», — запевняє керівниця ДНЗ № 35 Тетяна Романенко.


Подібна проблема і у спеціальному центрі розвитку дитини № 41. Завідувачка Любов Масловська каже: раніше автономне газове опалення було великою перевагою, але зараз у цьому дошкільному навчальному закладі також гріються за допомогою електрообігрівачів.

«У нас своя автономна газова котельня, і до цього року це була велика наша перевага, адже ми могли увімкнути свою котельню навіть трішки раніше зазначеного часу. Наразі виходимо з ситуації – обігріваємо приміщення електрообігрівачами, температура повітря в нас сягає 18-19 градусів, наші працівники приходять на роботу до приходу дітей, спочатку обігрівається приміщення роздягальної кімнати, як тільки там температура відповідатиме нормі, обігрівається приміщення групової кімнати – і так поступово, далі обігрівають спальну кімнату, ми слідкуємо за цим», — розповідає завідувачка центру розвитку дитини № 41.

У департаменті освіти Житомирської міської ради пояснюють: між Урядом, місцевою владою та НАК «Нафтогаз» був підписаний меморандум про фіксовану ціну на газ для населення та бюджетних установ, але лише 11 жовтня прийшло роз’яснення, які документи потрібно надати у газопостачальну компанію «Нафтогаз Трейдинг».

Необхідні документи були направлені, але потім з’ясувалося, що до них треба додати ще деякі. Чому й досі дитсадки не мають договорів на газопостачання, пояснила перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

«Той меморандум (про фіксовану ціну на газ для населення та бюджетних установ), який був прийнятий у вересні, і тільки 11 жовтня надійшли ті кроки, які ми повинні були зробити для того, щоб заключити договори. Перший крок — треба було зібрати документи, ми спільно з нашими директорами та завідувачами зібрали необхідні документи, які були прописані вже 11 жовтня, і шість закладів освіти до 18 жовтня послали їх в електронному вигляді та поштою, так, як це було зазначено в наших документах, які ми повинні були надати в ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», який визначений був єдиною компанією для постачання газу для бюджетних установ. В понеділок, 18 жовтня, в 10:30 на сайті «Нафтогаз Трейдинг» з’явилася нова інформація, що треба ще документи. Ми зібрали їх за понеділок і у вівторок, заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк особисто завіз всі документи наших 11 закладів в «Нафтогаз Трейдинг». Після того, як документи потрапили в «Нафтогаз Трейдинг», нам потрібен був зворотній зв’язок, для того, щоб почати переговорну процедуру», — розповідає перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Наразі дату, коли саме всі житомирські дитсадки матимуть договори з газопостачальною компанією і увімкнуть тепло, Світлана Ковтуненко назвати не може.

«Прийнята постанова 11.0, це зміни до основної постанови №12.36, в якій визначено, що, коли будуть проходити для бюджетних установ, буде надаватися газ як «остання надія» (при процедурі «остання надія» з «Нафтогаз»). Ми сьогодні зв’язувалися вже в телефонному режимі і писали на сайт, нам на сьогоднішній день кажуть чекати договір, який можна буде заключити з кожною організацією. Якщо говорити про дії департаменту освіти, ми сьогодні використали все, що могли. Коли точно з’явиться газ у дитячих садочках, я не можу сказати, але ми над цим працюємо. Найближчі дії — заключити прямий договір на постачання «останньої надії» з «Нафтогаз Україна», — каже Світлана Ковтуненко.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі 11 жовтня розпочався опалювальний сезон 2021-2022. 8 жовтня на позачерговому засіданні міськвиконкому заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк повідомив, що з 11 жовтня у дошкільних навчальних закладах вже буде тепло. Слідом за ними планували розпочати опалення у школах, поліклініках та житлових будинках. Спочатку теплоносій подали у медзаклади, школи та садочки. Проте не у всіх дошкільних навчальних закладах увімкнули опалення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опалювальний сезон тепло опалення садочок ДНЗ Ковтуненко котельня  
Матеріали по темі