Влада

У Житомирській області від роботи відсторонили понад 700 працівників закладів освіти, які відмовилися вакцинуватися проти COVID-19

15 November 2021, 16:09

У Житомирській області проти коронавірусу вакцинувалися майже 94% працівників закладів освіти. Водночас станом на 15 листопада від щеплення відмовилися понад 700 працівників цієї сфери. Їх відсторонили від роботи.

Про вакцинацію освітян, роботу закладів освіти в умовах червоного рівня епідемічної небезпеки 15 листопада під час онлайн-брифінгу розповів заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Денисовець.

Відповідно до відомостей, озвучених ним, загалом на Житомирщині налічується 1 271 заклад освіти, де працює 40 777 працівників. Середній відсоток вакцинації в усіх закладах становить 93,8%. Заступник голови ОДА окремо розповів про ситуацію з вакцинацією у закладах кожного з рівнів.

«Мережа закладів дошкільної освіти в області нараховує 651 садочок, в якому працює 10 511 працівників. На сьогодні 10 143 працівники вже вакциновані, що становить 96,5% від загальної кількості працівників садочків. У 442 закладах дошкільної освіти працівники вакциновані на 100%. Хочу відзначити, що всі садочки працюють, тому що ті обмеження, які стосуються роботи на дистанційній формі, не поширюються на дошкільні навчальні заклади. Тобто, навіть якщо заклад не має 100-відсоткової вакцинації працівників, якщо ми говоримо про садочок, все одно він продовжує працювати, проте працівники мають бути відсторонені від безпосереднього контакту з дітьми», – пояснив Юрій Денисовець.

Він також розповів про ситуацію з вакцинацією у школах.

«Мережа закладів загальної середньої освіти області нараховує 570 закладів. У 190 закладах вакцинація досягла вже 100%. Також у нас є 157 шкіл, в яких немає 100-відсоткової вакцинації, проте певна кількість працівників або мають довідку про те, що вони перехворіли, яка надає можливість працювати, або мають довідку про тимчасову неможливість вакцинування – це також документ, який надає можливість працівнику не бути відстороненим від роботи. Отож, ми говоримо на сьогодні, що з 570 шкіл області 347 закладів загальної середньої освіти працюють офлайн. Також 207 закладів, на жаль, продовжують працювати дистанційно», – повідав заступник голови облдержадміністрації.

Юрій Денисовець описав ситуацію і в закладах профтехосвіти, а також вишах.

«Також хочу зазначити, що в області функціонує 20 закладів професійно-технічної освіти, які всі працюють сьогодні в офлайн-режимі. Середній відсоток вакцинації становить 92,4%. Працівники, які не провакциновані, відсторонені від роботи, проте заклади продовжують працювати. Також функціонує 20 закладів фахової передвищої освіти, які теж сьогодні працюють в офлайн-режимі. Середній відсоток вакцинації – 91,6%. Працівники закладів, які невакциновані, відсторонені від роботи. У 10 закладах вищої освіти працівники вакциновані більше ніж на 80%. Також цей відсоток наближається до 100. Два заклади освіти вакциновані на 100%», – зазначив Денисовець.

З його слів, станом на середину листопада від роботи відсторонені понад 700 працівників сфери освіти, які відмовились від щеплення.

«Станом на ранок 15 листопада на території Житомирщини, за нашими даними, які нам надають органи управління освіти територіальних громад, відсторонено 712 працівників. Це та кількість людей, які чи то через свої переконання, чи з інших обставин відмовляється від вакцинації. Ці люди відсторонені від виконання своїх безпосередніх обов’язків без збереження заробітної плати та без зарахування трудового стажу. Проте ця ситуація може швидко змінитися: якщо працівник все-таки приймає рішення про вакцинацію, він уже після першої дози вакцини може пред’явити керівнику закладу чи органу управління освіти відповідний документ, який дає можливість перейти до звичного режиму роботи», – пояснив заступник голови ОДА.

Роз’яснення Управління Держпраці у Житомирській області щодо алгоритму відсторонювати від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19 – тут

Нагадаємо, 11 листопада 2021 року перша заступниця голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапченко інформувала, що в ОДА від роботи відсторонили одного працівника, який відмовився вакцинуватися проти COVID-19. У районних державних адміністраціях таких працівників п’ять.

12 листопада заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Раїса Кошевич розповідала, що від роботи у навчальних закладах відсторонені 34 працівники, які з тих чи інших причин не отримали щеплення проти коронавірусної хвороби.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вакцинація відсторонення освіта Денисовець коронавірус щеплення  
Матеріали по темі