Здоров'я

​За 10 місяців у Житомирській області виявили 216 випадків ВІЛ-інфекції, 113 - СНІДу, 36 хворих померли

1 December 2021, 15:06

За 10 місяців 2021 в Житомирській області зареєстрували 216 випадків ВІЛ-інфекції та 113 випадків СНІДу.

Про це 1 грудня, у всесвітній день боротьби зі СНІДом, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

«1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Люди у всьому світі об’єднуються, щоби підтримати людей, які живуть із ВІЛ, та згадати про тих, хто втратив своє життя через це захворювання. Це — нагода ще раз нагадати собі і близьким про необхідність регулярного тестування на ВІЛ. За оцінками ВООЗ, на кінець 2020 року майже 38 млн людей в світі живуть із підтвердженим діагнозом ВІЛ. В Україні їхня кількість перевищує 250 тисяч. Більш як 4 тисячі українців мають синдром набутого імунодефіциту (СНІД)», - йдеться у повідомленні.

За січень-жовтень 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 12,6 тис. випадків ВІЛ-інфекції, 3,5 тис. випадків СНІДу та 1,6 тис. випадків смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців. На Житомирщині за січень - жовтень 2021 року зареєстровано:

  • 216 випадків ВІЛ-інфекції (18 на 100 тис. населення),
  • 113 випадків СНІДу (9,4 на 100 тис. населення),
  • 36 випадків смерті від СНІДу (3,0 на 100 тис. населення).

Загалом станом на 1 жовтня 2021, на Житомирщині — 3,5 тис. ВІЛ-позитивних осіб та 1,2 тис. хворих на СНІД, які перебувають на обліку у закладах охорони здоров'я.

«ВІЛ вражає імунну систему та знижує опірність організму перед багатьма інфекціями, а також — деякими типами раку. Це — хронічне захворювання, подібне до багатьох інших, його можна контролювати, з ним можна жити повноцінним життям: створювати сім’ю, народжувати дітей, займатися спортом, будувати кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як і без ВІЛ. Єдина умова — людина з ВІЛ має перебувати під наглядом лікаря і постійно отримувати лікування — антиретровірусну терапію (АРТ). Антиретровірусна терапія в Україні безоплатна, безпечна і якісна. АРТ-ліки необхідно приймати щодня упродовж усього життя. Зараз їх отримують майже 130 тис. українців», - зазначають в МОЗ.

АРТ-препарати ефективно контролюють ВІЛ. Завдяки ним неможливо вилікувати ВІЛ та повністю вивести його із організму, проте регулярне застосування такої терапії пригнічує вірус. Його кількість в крові стає настільки мізерною, що він не проявляється в аналізі крові. Якщо такий рівень зберігається впродовж шести місяців, від людини з ВІЛ практично неможливо інфікуватися навіть статевим шляхом. Це - принцип «U = U» або «Н = Н»: «undetectable = untransmittable», що у перекладі з англійської значить «не визначається = не передається».

Проте навіть після досягнення цього стану припиняти терапію категорично не можна — без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися в організмі людини та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.

«Важливо також вчасно виявляти ВІЛ. Швидкий тест можна безоплатно зробити у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу тощо. Це безболісно, потребує лише краплі крові та 15 хв. часу. Також зараз існує інноваційний спосіб тестування на ВІЛ: оральний тест. Його можна пройти, не виходячи із дому. Замовити тест можна безкоштовно через сайт», - йдеться у повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, станом на 01.11.2019 року (починаючи з 1995 р.) у Житомирській області з діагнозом ВІЛ-інфекція зареєстровано 7193 особи, з них найбільша вікова група – 25-49 років (4439 осіб).

Як повідомляв Житомир.info, за 30 років у Житомирській області від СНІДу померли більше 900 людей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВІЛ СНІД  
Матеріали по темі