Події

​Прокуратура вимагає повернути до бюджету Житомира 200 тис. грн: підприємець вдвічі завищив ціну і не поставив комунальникам бензин

17 January 2022, 11:43

Прокуратура вимагає стягнути до бюджету міста Житомира майже 200 тис. грн з підприємця за недопоставлене пальне.

Про це 17 січня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Прокурори Житомирської окружної прокуратури пред’явили позов в інтересах держави про стягнення з приватного підприємця майже 200 тис. грн, перерахованих з бюджету за недопоставлене ним пальне. Наразі господарським судом Житомирської області у справі відкрито провадження», - йдеться у повідомленні.

Прокурори встановили, що у 2017 році комунальне підприємство «Управління автомобільних шляхів», за результатами проведених відкритих торгів, уклало з підприємцем договір про закупівлю за державні кошти 74 тис. літрів бензину на загальну суму майже на 1,2 млн грн. Однак вже протягом півтора місяця сторони безпідставно уклали ще шість додаткових угод до цього договору, унаслідок яких ціни на бензин підвищили більше, ніж удвічі.

Фактично підприємець поставив лише 30 тис. літрів бензину, безпідставно одержавши із бюджету за недопоставлене пальне майже 200 тис. грн. Такими діями було порушено вимоги Закону України «Про публічні закупівлі».

За даними ресурсу ProZorro, 22 серпня 2017 КП «УАШ» уклало договір з ФОП «Гладун Сергій Михайлович» (с. Кодня Житомирського району) на поставку 74140 л бензину А92 на 1 млн 160 тис. грн. Відтоді і до 3 жовтня 2017 року (включно) було укладено 6 додаткових угод, за якими ціна за бензин зростала і відповідно коригувались об’єми поставки. У останній додатковій угоді об’єм пального був визначений у розмірі 45,3 тис. літрів.Скриншот останньої додаткової угоди за даним договором.

Нагадаємо, у Богунському райсуді Житомира перебуває справа по обвинуваченню колишнього керівника КП «УАШ» Сергія Янушевича у розтраті 800 тис. грн на завищенні ціни на бензин через укладення з постачальником додаткових угод. У матеріалах справи мова йде про договори, укладені у 2017 році з ФОП «Гладун Сергій Михайлович».

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2021 суд вдруге повернув прокуратурі обвинувальний акт щодо розтрати коштів колишнім керівником КП «УАШ» Сергієм Янушевичем.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: УАШ пальне бензин Янушевич Гладун  
Матеріали по темі