Місто

​У Житомирі планують провести капітальний ремонт скверу на Замковій горі, при цьому хочуть зберегти існуючий ландшафт

18 January 2022, 15:30

У Житомирі планують провести капітальний ремонт скверу на Замковій горі. 14 грудня управління капітального будівництва оголосило тендер на розробку проєктної документації.

На сайті публічних закупівель Prozorro вказано, що у сквері планують замінити плитку, відремонтувати систему дощової каналізації, висадити зелені насадження, встановити зовнішнє освітлення, систему відеоспостереження, автополив газонів.

Головна архітекторка міста Ольга Бронштейн розповіла, що під час ремонту скверу хочуть зберегти існуючий ландшафт та пропонують доповнити територію альтанкою, пам’ятником засновнику міста або малою копією тріумфальної арки.

«Спроєктувати головний сквер-парк так, щоб його композиційний центр, а це саме пам'ятний знак каменю «Валун», щоб візуально осі були пробиті так, по-простому кажучи, створити коридор в зелені, щоб було це все відкрите, зберегти максимально ландшафтний парк. Можуть бути ковані альтанки, вони нерідко доповнюють ландшафтний дизайн. Може бути старовинна кам'яна бруківка, плитка під камінь, якась витерта плитка, але ні в якому разі ніякої сучасної бетонної плитки. Також ландшафтні скульптури можуть доповнити гарно даний парк, це все має бути виконано у класичному спокійному стилі з простими геометричними формами. Можливо, будівництво тріумфальної арки - це може створити ще одну цікаву фотозону, як для молодят, які щойно побралися, для туристів, гостей, так і для жителів нашого міста. Також передбачити місце встановлення пам'ятника засновнику Житомира, передбачити місце для сцени, тобто майданчик для проведення культурних фестивалів. До речі, в Хрестовоздвиженській церкві в 90-х роках було знайдено кам'яний хрест. Я його знайшла в книжці Георгія Мокрицького “Кам'яний хрест часів Козаччини” знайдений під нашаруванням ґрунту у підвалі Хрестовоздвиженської церкви. Хотілось би знайти також місце для встановлення цього хреста, адже це може бути також цікавою фотозоною для туристів», - розповідає головна архітекторка міста Ольга Бронштейн.


У 2016-2019 роках на Замковій горі проводили археологічні дослідження. В результаті розкопок, історики знайшли підземелля та низку історичних артефактів.

За словами головної архітекторки, археологічні дослідження на Замковій горі будуть продовжуватись, їх зможуть проводити паралельно з капітальним ремонтом скверу.

«Найцікавіше та перспективне місце, як розповідають археологи міста, там, де законсервовано та накрито дерев'яним щитом. На Замковій горі будуть продовжені археологічні дослідження, ми вже на цей рік заклали 500 тис. грн та на наступний рік ще 500 тис. грн. Що ми знайдемо там - невідомо, про це тільки можна дізнатися при дослідженнях. Можливо, це будуть навіть якісь цікаві таємничі тунелі, про які всі говорять. Це буде також дуже цікава фотозона, магніт-зона», - каже Ольга Бронштейн.

29 грудня управління опублікувало намір про укладання договору на виготовлення проєктної документації з ТОВ "АРХІТЕКТУРА ПЛЮС ДИЗАЙН" із запропонованою вартістю - 467 тисяч 996 гривень.

«Наразі ми починаємо працювати з проєктувальниками, які виграли тендер. Ці всі завдання, які ми проговорили, вони будуть враховуватись, вони це все пророблять у деталях, а далі мають показати. Я хочу провести, як це і має бути, містобудівну раду, показати також спеціалістам, порадитись, поспілкуватись і вже остаточно ухвалити рішення. Яка вартість буде - ми ще не знаємо, сподіваємось, що всі побажання їх можливо буде все-таки застосувати і сподіваємося, що депутати також врахуються все і будуть не економити на бюджеті, саме на Замковій горі, тому що це важливо, це головний парк-сквер нашого міста», - додає Ольга Бронштейн.

Про те, коли розпочнуться ремонтні роботи у сквері - говорити ще зарано. Натомість в архітектурі сподіваються, що це відбудеться цього року.

Нагадаємо, у 2016 році під час археологічних розкопок на Замковій горі біля обласного краєзнавчого музею знайшли предмети побуту 17-18 ст.

У 2017 році на Замковій горі у Житомирі розкопали оборонну споруду XVI–XVII ст. та знайшли артефакти трипільської культури. Того ж року, перед закриттям сезону археологічних розкопок на Замковій горі учасники експедиції підсумували результати досліджень, розповіли, з чого все починалося, розкриваючи таємниці «археологічної кухні».

Як повідомляв Житомир.info, на початку травня 2019 року пресслужба Житомирської ОДА повідомила, що територію Замкової гори планують перетворити на музейний квартал.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Замкова гора сквер реконструкція розкопки Бронштейн  
Матеріали по темі