Суспільство

«Зелені» COVID-сертифікати будуть чинні менше року: Уряд скоротив термін їх дії

19 January 2022, 14:52

Термін чинності «зелених» COVID-сертифікатів в «Дії», що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, 19 січня відповідні зміни були внесені до постанови КМУ №677 від 29 червня 2021 р.

«Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення», – йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.

Окрім того, цією постановою Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.

Зазначається, що при цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру – він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення.

«Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни – треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката», – наголошують у МОЗ.

Нагадаємо, можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться у застосунку «Дія» наприкінці січня.

Як повідомляв Житомир.info, з вересня 2021 року COVID-сертифікат можна отримати на порталі «Дія»: після генерації він зберігається в файлі PDF і його можна роздрукувати. Передбачалося, що діятиме COVID-сертифікат для вакцинованих двома дозами упродовж 365 днів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сертифікат Дія вакцина вакцинація щеплення  
Матеріали по темі