Місто

Де у Житомирі відробляють засуджені до громадських робіт та яке покарання за ухилення від праці

20 January 2022, 14:06

Громадські роботи – кримінальне покарання, яке передбачає виконання безоплатних суспільно корисних робіт засудженим або адмінправопорушником.

Які громадські роботи виконують у Житомирі та хто їх призначає, 20 січня дізнавалися журналісти Житомир.info.

«Громадські роботи призначаються вироком суду за нетяжкий злочин. Підставою для виконання громадських робіт є вирок суду, який набрав законної сили. Судом направляється до органу пробації, і вже далі уповноважені органи з питань пробації здійснюють контроль за виконанням вироку суду. Кримінальний вид покарання призначається дорослим особам від 60 до 240 годин громадських робіт, неповнолітнім – від 30 до 120 годин», – говорить заступник начальника філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області Олег Чорновіл.


Громадські роботи мають виконувати у вільний від роботи або навчання час. Зазвичай засудженого направляють на підприємство або установу, де він виконує роботу, яка не потребує спеціальних навичок, наприклад, прибирання, вивіз сміття або фарбування. Яку саме людина буде виконувати роботу, вирішують на підприємстві.

«Громадські роботи визначаються органами місцевого самоврядування, якщо брати Житомир, то це Житомирська міська рада. Дане рішення направляється до органу пробації, даний перелік, і на ці об'єкти направляють засуджених або притягнутих до адміністративної відповідальності. Як правило, це роботи по прибиранню вулиць, роботи, які не вимагають спеціальної кваліфікації, освіти, професії», – розповідає заступник начальника філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області Олег Чорновіл.

Куди направити особу для виконання громадських робіт, вирішують враховуючи місце проживання, інших критеріїв відбору немає, кажуть в Центрі пробації.

«Згідно з нашим законодавством, засуджені відбувають покарання за місцем проживання. Направлення видається саме на те підприємство, яке розташовано на території, де проживає дана особа», – каже Олег Чорновіл.

Станом на 20 січня 2022 року на обліку знаходиться близько 25 осіб засуджених до громадських робіт. У Центрі пробації розповіли про статистику за 2021 рік.

«Загалом в області у нас пройшло засуджених до громадських робіт – це 609 осіб, по Житомиру – 74 особи відбували громадські роботи», – інформує Олег Чорновіл.

До громадських робіт не засуджують вагітних жінок, людей похилого віку та осіб, які мають I чи II групу інвалідності. За ухилення від робіт передбачено покарання.

«За ухилення від відбування громадських робіт виноситься застереження у виді письмового попередження про кримінальну відповідальність. Особам, які засуджені до громадських робіт передбачена відповідальність по статті №389 Кримінального кодексу України. Санкції даної статті передбачають до 6 місяців арешту або засудження до позбавлення волі до 3 років», – зазначив начальник філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області Олег Чорновіл.

Нагадаємо, у липні 2020 року був оприлюднений проєкт рішення виконкому Житомирської міської ради про доповнення переліку видів громадських робіт в місті Житомирі. До списку робіт хотіли додати виготовлення засобів індивідуального захисту та доставку товарів літнім людям.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2017 року на сайті Житомирської міської ради був опублікований проєкт рішення виконкому про організацію громадських робіт в Житомирі на 2017 рік. У переліку було чотири види робіт: інформування населення про можливість отримання житлових субсидій; технічна обробка матеріалів на отримання субсидій; упорядкування могил та пам’ятників; послуг з супроводу інвалідів по зору 1 групи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: громадські роботи покарання засуджений Чорновіл  
Матеріали по темі