Економіка

Підприємці можуть подати річну декларацію у застосунку «Дія»: Мінцифри запустило нову послугу

24 January 2022, 12:45

З 24 січня ФОПи 1-3 групи можуть подати річну декларацію у застосунку Дія. Це можна зробити з будь-якого місця у декілька кліків.

Про це повідомляють на сайті Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

«Після запуску перших послуг в Дії зручна податкова онлайн стала новою реальністю для українських підприємців-спрощенців. Сплатити податки і збори ФОП, переглянути декларації та розрахунки з бюджетом – все це можна зробити у застосунку Дія. Зараз до цих послуг ми додали ще подачу об’єднаної річної декларації у застосунку для ФОП-спрощенців і зробили її максимально доступною для кожного підприємця», – зазначив Віцепрем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Усі дані та суми в декларації редагуються. Тому уважно перевірте та виправте за необхідності. Внизу під кнопкою “Підписати та надіслати” ви можете завантажити PDF-файл із попередньою версією, щоб перевірити заповнені поля.

Як подати декларацію ФОПам 1 та 2 груп:

 1. У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть “Податки ФОП”
 2. Натисніть “Декларації”
 3. Введіть суму доходу за рік
 4. Введіть контактні дані
 5. Дія заповнить дані про Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок.
 6. Підпишіть декларацію Дія.Підписом.

Як подати декларацію ФОПам 3 групи:

 1. У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть “Податки ФОП”
 2. Натисніть “Декларації”
 3. Декларація заповнюється за принципом всіх попередніх періодів — потрібно внести суму доходу лише за 4 квартал. Дія зробить запит до Податкової на декларацію за три квартали і підтягне суму задекларованого доходу за 9 місяців. Загальна сума доходу рахується шляхом додавання суми задекларованого за 9 місяців доходу та вказаного доходу за 4 квартал.
 4. Введіть контактні дані
 5. Сума податку до сплати сформується автоматично, а дані про Єдиний соціальний внесок заповнить Дія
 6. Підпишіть декларацію Дія. Підписом.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року використання касових апаратів стало обов'язковим для частини підприємців, які проводять розрахункові операції. Встановити касові апарати мають ФОПи 2-ї та 3-ї груп, незалежно від обсягу їхнього доходу. У яких випадках ФОПи можуть не використовувати касові апарати та чому житомирські підприємці критикують новий закон

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці листопада 2021 року Мінцифри запустило сім нових послуг в «Дії»: пенсії, субсидії, довідки про страховий і трудовий стаж.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: застосунок "Дія" ФОП декларація  
Матеріали по темі