Місто

У Житомирі лише на третину використовуються 17 офіційних готелів і хостелів, які можуть розмістити 1090 людей

24 January 2022, 16:24

За даними Державної служби статистики України, в Житомирській області у 2020 році нараховувалось 16 колективних засобів розміщення (засіб розміщення загальною кількістю місць 10 або більше) із загальною кількістю місць 1193, коефіцієнт використання місткості колективних засобів розміщування Житомирської області у 2020 складав 0,26.

Про це зазначається у проєкті цільової програми «Програма розвитку туризму Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2022 – 2024 роки», яка є додатком до проєкту рішення виконкому, оприлюдненому 21 січня на сайті міської ради.

«Для порівняння: в європейських країнах завантаження номерного фонду знаходиться на рівні 65-67% (коефіцієнт використання місткості колективних засобів розміщування – 0,65-0,67). Економічні моделі для засобів розміщення свідчать, що рівень їхнього завантаження у розмірі 25% є критичною межею, нижче якої знижується інвестиційний потенціал підприємств, знижуються інвестиції в модернізацію та погіршується якість обслуговування», - зазначають розробники програми – управління культури Житомирської міської ради.

Нижче – інформація кількість колективних засобів розміщення в Житомирській області та кількість осіб, що перебували у таких засобах розміщення упродовж 2011-2020 років

«З 2018 року статистичні дані про кількість колективних засобів розміщення та кількість осіб, що перебували у таких засобах розміщення формуються на підставі інформації лише юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб (інформація фізичних осіб-підприємців не враховується/відсутня). За даними онлайн-системи бронювання житла «Booking.com» та інших відкритих джерел в Житомирі станом на листопад 2021 року функціонує 20 колективних засобів розміщення загальною місткістю 1110 осіб», - зазначають в міській раді.

Наголошується, що існуюча кількість засобів розміщення є достатньою, щоб забезпечити потребу в послугах тимчасового проживання для туристів при зростанні відповідного попиту у два-три рази (поточний рівень заповнюваності складає 27%).

В інформації, яка є в проєкті програми, перераховані 17 закладів Житомира:

«У 2020 році в місті Житомир розпочалася реконструкція готелю «Житомир». Після реконструкції новий готель матиме 145 номерів (на 350 осіб), коворкінг з обладнанням для конференцій та дитячий центр», - нагадують в міській раді.

Зауважимо, що реконструйований готель «Житомир» планували відкрити восени 2021 року: це мав бути тризірковий готель з лаунж-зоною та коворкінгом: в квітні 2020 року власники показували проєкт оновленої будівлі, але станом на кінець січня 2022 року роботи ще тривають, а на будівельному паркані висить оголошення про оренду.

Нагадаємо, на програму розвитку туризму Житомирської міської об’єднаної територіальної громади за 2022-2024 роки планують витратити 16 млн 870,55 тис. грн, з яких 10 млн грн спрямують на фестивалі.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області станом на серпень 2021 року лише три заклади розміщення мають «зірки» від Державного агентства розвитку туризму України: по чотири зірки «Дежа Вю» (Бердичів) та «Рейкарц Житомир» і три зірки «Dodo» (Житомир). Після отримання зірок в готелі «Dodo» дозволили відкрити гральний заклад.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: готель туризм програма турист  
Матеріали по темі