Події

На півночі Житомирської області екологи нарахували 1,6 млн грн збитків від незаконного видобутку торфу, прокуратура відкрила провадження

29 January 2022, 11:26

За незаконний видобуток торфу на півночі Житомирської області екологи нарахували понад 1,6 млн грн збитків.

Про це 26 січня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, в частині використання та охорони надр Озерянським торфозаводом Філією ДП «Житомирторф». В ході здійснення даного заходу встановлено, що під час здійснення заходів по ліквідації пожеж, які відбувались на півночі Житомирщини, підприємством впродовж 2020-2021 років фактично здійснювався видобуток корисної копалини – торфу за відсутності спеціального дозволу на користування надрами», - йдеться у повідомленні.

За вказаний період, за інформацією екологів, торфозавод видобув понад 15 тис. тонн корисної копалини. За результатами проведеної перевірки держінспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу провели розрахунки збитків, що були заподіяні внаслідок самовільного користування надрами, розмір яких склав 1 млн 646 тис. грн.

У коментарі Житомир.info в пресслужбі Держекоінспекції Поліського округу не змогли пояснити, які саме заходи з ліквідації пожеж на півночі Житомирської області дозволили торфозаводу приховати незаконний видобуток торфу, яким підприємство займалося упродовж двох років.

«Матеріали перевірки скеровані до правоохоронних органів для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України з метою встановлення осіб, діями або бездіяльністю яких порушено вимоги законодавства в частині використання і охорони надр, а також стягнення завданих державі збитків», - йдеться у повідомленні екологів.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомила, що про виявлені порушення дізналися з оприлюдненої Держекоінспекцією в інтернеті інформації і 28 січня розпочали провадження.

«У п’ятницю, 28 січня, Коростенська окружна прокуратура, за оприлюдненими екологічною інспекцією в Інтернет-джерелах фактами про незаконний видобуток торфу, розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240 КК України. Екологи встановили, що Озерянський торфозавод, розташований на території Олевської ОТГ, протягом 2020-2021 років видобував корисну копалину – торф, не маючи спеціального дозволу на користування надрами. За попередніми підрахунками, торфозаводом видобуто понад 15 тис. тонн корисної копалини, унаслідок чого заподіяно збитків на 1,6 млн грн», - йдеться в повідомленні прокуратури.

Правоохоронці зазначають, що наразі проводяться необхідні слідчі дії, вирішується питання щодо призначення експертизи для встановлення остаточно заподіяної державним інтересам шкоди. Досудове розслідування проводить відділення № 2 Коростенського райуправління поліції. Коростенська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво.

Як повідомляв Житомир.info, масові лісові пожежі на півночі Житомирської області розпочались у квітні 2020. Так, 5 квітня 2020 пресслужба ДСНС в області повідомляла про загоряння лісу та торф’яників, яке гасили понад 400 рятувальників.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: торф Олевськ Житомирторф торфозавод провадження ДЕІ  
Матеріали по темі