Влада

Газета «Житомирщина» продовжує судитися за орендоване в облради приміщення: дійшли до Верховного суду

9 February 2022, 12:52

Роздержавлена газета «Житомирщина» вже майже рік судиться з комунальним підприємством «Агенція з питань регіонального розвитку» Житомирської обласної ради щодо оренди приміщень в адмінбудівлі на майдані Корольова, 12.

Нагадаємо, в квітні 2021 року товариство з обмеженою відповідальністю «Редакція газети "Житомирщина"» звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до комунального підприємства «Агенція з питань регіонального розвитку» Житомирської обласної ради про зобов`язання КП забезпечити для редакції газети реалізацію права на оренду з приміщень, які воно нині займає за адресою: м.Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 12.

Підставою для позову стало те, що комунальне підприємство хотіло виставити продовження договору оренди приміщення на аукціон, але редакція «Житомирщини» вважає, що така форма продовжень оренди істотно порушує її права і негативно вплине на фінансовий стан, бо стартова вартість аукціонного лота – 8 тис. 200,12 грн (місячна орендна плата – ред.) за приміщення загальною площею 270,21 кв.м.

В матеріалах суду зазначається, що раніше редакція комунального видання займала приміщення загальною площею 442,08 кв.м. Наприкінці 2017 року з ТОВ «Редакція газети "Житомирщина"» вирішено було продовжити договір оренди нерухомого майна площею 442,08 кв. м з орендною платою 12 грн за 1 кв. м. (без ПДВ) строком на 2 роки 11 місяців. Влітку 2018 року ухвалене рішення змінити орендну плату на 3,08 грн за 1 кв. м (без ПДВ) і продовжити договір оренди 442,08 кв.м на 2 роки 11 місяців і в липні цього ж року був підписаний договір про оренду майна 30.11.2020, а додатковою угодою від 07.09.2020 зменшено площу орендованих приміщень до 270.21 кв.м.

Рішенням від 30 липня 2021 року господарський суд позов редакції задовольнив і зобов'язав комунальне підприємство обласної ради забезпечити для редакції газети «Житомирщина» реалізацію права на оренду приміщень за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 12, у порядку і спосіб, визначений у п. 2 ст. 9 закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». В зазначеному пункті закону вказано:«Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування. Суборенда приміщень редакцій забороняється».

Скріншот з рішення господарського суду

Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції «Агенція з питань регіонального розвитку» подала апеляцію і постановою від 5 жовтня 2021 року Північно-західний апеляційний господарський суд її задовольнив, скасувавши рішення господарського суду.

«Суд вважає, рішення суду про зобов`язання відповідача забезпечити для позивача реалізацію права на оренду приміщень, які воно зараз займає у порядку і спосіб, визначений ч.2 ст.9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» з мотивів відмови комунального підприємства «Агенція з питань регіонального розвитку» Житомирської обласної ради у продовженні договору без проведення аукціону, не є належним способом захисту, оскільки такі позовні вимоги не містять конкретної вимоги, яка б визначала чіткий механізм поновлення порушених прав позивача, що унеможливить фактичне виконання рішення суду. Виходячи з обставин цієї справи належним способом захисту позивача в даному випадку, після дотримання ним порядку укладення договору чи внесення змін до нього визначеного нормами ЦК України та ГК України, та у випадку відмови відповідача від укладення договору на умовах визначених ч.2 ст.9 Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації», є звернення до суду з позовною вимогою про визнання договору укладеним на умовах визначених позивачем», - зазначається в постанові апеляційного суду, яка набула законної сили з моменту прийняття.

Редакція газети «Житомирщина» оскаржує це рішення апеляційної інстанції у Верховному суді: ухвалою від 10 січня 2022 року було відкрите касаційне провадження.

Нагадаємо, на сесії обласної ради 29 липня 2021 року голова консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Житомирській облдержадміністрації Михайло Сліпченко вимагав від обласної влади розібратися з газетою «Житомирщина» і не продовжувати оренду «структурам, діяльність яких спрямована на те, щоб дестабілізувати ситуацію в Житомирі і в країні в цілому».

Як повідомляв Житомир.info, 25 лютого 2021 року десяток учасників російсько-української війни прийшли до редакції газети «Житомирщина»: чоловіків обурило, що видання розміщує відверто антиукраїнські статті, в яких називає Революцію Гідності державним переворотом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: газета Житомирщина суд оренда  
Матеріали по темі